ROG Strix GL12 Gaming Десктоп, Оверклокуван 9-Ти Генерал Intel Core i7-9700K, NVIDIA GeForce RTX 2080 8GB, 16GB DDR4 RAM МЕМОРИЈА, 512GB SSD + 1TB HDD, Windows 10-GL12CX-DS781
  • Неодамнешно

ROG Strix GL12 Gaming Десктоп, Оверклокуван 9-Ти Генерал Intel Core i7-9700K, NVIDIA GeForce RTX 2080 8GB, 16GB DDR4 RAM МЕМОРИЈА, 512GB

DEN 2.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Новата Графика На GEFORCE 2080 RTX напојувана од архитектурата НА TURING GPU ја носи моќта на следење зраци во реално време и ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА на игрите Рог Стрикс Одблесокот тастатура и РОГ Гладиус втори глувчето вклучени. Фабрички Оверклокуван 9-Та Генерација Intel Core i7-9700 K @ 4.9 GHz Целосна Осум-јадро OC. 512 GB PCIe NVMe SSD + 1 TB HDD; 16 GB 2666 Mhz DDR4 RAM меморија; Windows 10. e Sports и lan-party подготвени со hot-swap SSD беј и USB 3.1 Gen 1 предни панели врски (*usb брзината На Пренос може да варира. Дознајте повеќе НА ВЕБ-страницата АСУС). GL12 CX-DS781 Игри Десктоп. ROG Strix GL12 е дизајниран да ја угаси бескрајната жед на гејмерите за екстремни коњски сили во комбинација со впечатлив, неконвенционален дизајн. Оваа работна површина За Игри Виндоус 10 се напојува до фабрички оверклокуван 9-Та генерација Intel Core i7-9700k процесор (До 4.