Вежба за јазик, Алатки За Латерализација На Врвот На Јазикот, Алатка За Вежбање На Врвот На Јазикот, 3 парчиња Алатка За Вежбање На Врвот На Јазикот Латерализација Н?
  • Неодамнешно

Вежба за јазик, Алатки За Латерализација На Врвот На Јазикот, Алатка За Вежбање На Врвот На Јазикот, 3 парчиња Алатка За Вежбање На Врвот

DEN 168.32

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

[Алатка За Вежбање На Врвот На јазикот] : Погоден За голтање здравствена свест и други луѓе треба да спроведат обука за јазик [Тренер во Форма На Јас] : Погоден За задната алвеоларна положба на јазикот за изведување странична алтернативна обука напред-назад. [Тренер Во Форма На Т] : Погоден За положбата на предните заби на јазикот нагоре и надолу или лево и десно наизменично тренирање. [Тренер во Форма на Ц] : Погоден За наизменично тренирање на устата и јазикот. [Совршено за Сите Возрасти] : Соодветно И за деца и за возрасни; Се Користи за истегнување на јазичниот френулум и подобрување на болус контролата. Погоден за страна на јазикот, кревање и потиснување. Совршен за сите возрасти, соодветен и за деца и за возрасни. Се користи за истегнување на јазичниот френулум и подобрување на болус контролата. Погоден за голтање здравствената свест и другите луѓе треба да спроведат обука за јазик. Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Тип На Ставка : Материјал За Вежбање На Врвот На Јазикот : Пп + Хардвер Погоден За : голтање здравствена свест и други луѓе треба Да спроведат Карактеристики за обука на јазик : тренер во Форма на Буквата i погоден за задната алвеоларна положба на јазикот за изведување страничен тренер за алтернативна обука напред-назад, погоден за положбата на предните заби на јазикот нагоре и надолу или лево и десно наизменично тренирање.

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Tongue Tip Exercise
Material:
PP + Hardware 
Suitable for:
swallowing health awareness and other people need to carry out tongue training
Features:
I‑Shape trainer suitable for the posterior alveolar position of the tongue to perform lateral back and forth alternate training:
T‑Shape trainer suitable for the front teeth position of the tongue up and down or left and right alternating training.:
C‑Type trainer suitable for alternately training the mouth and tongue.:
Directions for use:
Open your mouth and put the tip of your tongue trainer into the corresponding position in your mouth, gently bite it, and then push the ball with your tongue from one side to the other side for restoration. The tip of your tongue should keep in contact with the small ball holder throughout the whole process. Repeat this action 10-50 times
Cleaning:
rinse with warm water and wipe
Notes:
This product is consumable. In case of damage, please stop using it and replace it in time. After using it, use it with cleaning tablet for cleaning:
Size:
As Pictures Show
Package List:
1 x I‑Shape Trainer :
1 x T‑Shape Trainer :
1 x C‑Shape Trainer :