Битс за мелење на прсти со дијамантски дијаманти 4/5 'и дијамантски заболувања на комори 2' 'За постојните дупки кои го зголемуваат обликувањето на обликувањето во по
  • Неодамнешно

Битс за мелење на прсти со дијамантски дијаманти 4/5 'и дијамантски заболувања на комори 2' 'За постојните дупки кои го зголемуваат

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Големина】 Бит за мелење на прстите : дијаметар 4/5 '' (20мм); Вкупна должина 65мм; Дијамант висина 50мм; Дијамант Грит #50/60; Бит на комората за забивање : дијаметар 2 '' (50мм); 5/8 ''-11 нишка; Вкупна должина 55мм; Работна должина 46мм; Дијамант Грит #80/100 【Апликација】 сакаше да ги обликува, зголеми и кружните постојни дупки во плочки, порцелан, тврда керамика, гранит и мермер. Исто така, лесно создадете вовлекување на тркалезна форма за да се сместат цевките или електричните жици. 【Високи перформанси】 Висококвалитетно дијамантско зрно и вакуум лајсна технологија обезбедува многу подолг работен век, висока ефикасност, траен и здрав. 【Заштедете пари】 Со само една стандардна битови за вежбање со дијаманти и бит за мелење на прсти или бит за забивање на шалтер, вие сте во можност да создадете многу различни големини на дупки, без потреба да купите неколку различни основни битови. 【Внимание】 Дијамантскиот бит не може да се користи за дупчење дупки, туку за зголемување, обликување и исекување на постојните дупки. Се вклопува на 5/8 "-11 мелница за агол на навој и може да се користи со вода или не. Препорачана брзина 6000rpm, максимална брзина 11000rpm. 【Големина】 Бит за мелење на прсти : дијаметар 4/5 '' (20мм); вкупна должина 65мм; Дијамант висина 50мм; Дијамант Грит #50/60; Бит на комори за забивање : дијаметар 2 '' (50мм); 5/8 ''-11 нишка; вкупна должина 55мм; работна должина 46мм; дијамантска грима #80/100.