10 парчиња секач за мелење датотеки со обложени со облик на резба за облик на дрво
  • Неодамнешно

10 парчиња секач за мелење датотеки со обложени со облик на резба за облик на дрво

DEN 2.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Објеветиран од абење и топлина : Направено со добар квалитет Ti позлатен челик, отпорен на абење и отпорен на топлина, поседуваат висока цврстина Цврсто и издржливо : Едноставно работење со висока ефикасност, цврсто и издржливо тело на секачот, без прашина во функција. Лесно за чување : Опремена со пластична кутија, лесно за чување и пристап до закопчиња, многу погодно за носење. Мали и флексибилни : Секачите за мелење датотеки се мали и флексибилни, лесни за употреба, уредно зачувани. За меки материјали : Погодно е за гравура, разрешување, склопување, пренасочување, шупување, итн. На меки материјали како што се дрво и пластика. Објеветиран од абење и топлина : Направено со добар квалитет Ti позлатен челик, отпорен на абење и отпорен на топлина, поседуваат висока цврстина. Цврсто и издржливо : Едноставно работење со висока ефикасност, цврсто и издржливо тело на секачот, без прашина во функција. Лесно за чување : Опремена со пластична кутија, лесно за чување и пристап до закопчиња, многу погодно за носење. Мали и флексибилни : Секачите за мелење датотеки се мали и флексибилни, лесни за употреба, уредно зачувани. За меки материјали : Погодно е за гравура, разрешување, склопување, пренасочување, шупување, итн. На меки материјали како што се дрво и пластика. Карактеристика : Отпорен на абење и топлина : Направено од добар квалитет Ti позлатен челик, отпорен на абење и отпорна на топлина, поседуваат висока цврстина и флексибилни : секачите за мелење датотеки се мали и флексибилни, лесни за употреба, уредно складирани за меки материјали : Погодно за гравура, Commering, Slotting, Reaming, Hollowing, итн.

Item Type:
File Milling Cutter
Material:
Ti plated high speed steel
Rod Diameter:
1/8in
Total Length:
Approx. 40mm / 1.6in
(The parameter is a certain error in manual measurement):
Purpose:
Suitable for use of engraving machine
Package List:
10 x Rotary File Milling Cutter:
1 x Plastic Box:
Note:
Please allow tiny size error due to manual measurement. Thanks for your understanding.: