Неутрални Шипки И Неутрални Склопови, Комбиниран Конектор, Должина Од 5,81
  • Неодамнешно

Неутрални Шипки И Неутрални Склопови, Комбиниран Конектор, Должина Од 5,81

DEN 729.60

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

НСИ повеќе комбинирани конектори се направени од алуминиум и се обложени со калај за мала отпорност на контакт Погоден е за употреба и со бакарни и со алуминиумски проводници. Секој конектор содржи комбинација од 1 /0-14 AWG и 6-14 WG жичани дупки. Многу економичен и компактен поради иновативниот дизајн и растојанието меѓу дупките. Двојна номинална за употреба со алуминиумски и бакарни кабли.