Само-усогласување со само-усогласување на лежиштето FAG 2309-2RS-TV, двоен ред, двоен запечатен, полиамид/најлонски кафез, нормална дозвола, метрика, ID од 45мм, 100мм ОД, шири?
  • Неодамнешно

Само-усогласување со само-усогласување на лежиштето FAG 2309-2RS-TV, двоен ред, двоен запечатен, полиамид/најлонски кафез, нормална дозвола,

DEN 2.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Само-усогласување на лежиштето за апликации што се предмет на девијации на вратилото или погрешно поставување помеѓу вратилото и куќиштето Директно се вклопува за вклопување на конвенционална цилиндрична вратило. Контактните пломби од двете страни на лежиштето го задржуваат лубрикантот и загадувачите надвор. Стаклени влакна засилени полиамид 66 пластичен кафез рамномерно простории топки за намалено триење, вибрации и бучава. Нормален радијален внатрешен дозвола за апликации каде термичката експанзија не е фактор. Ова лежиште со само-усогласување на топката со двојно реда е дво-запечатено и има цилиндрично дупче, полиамид/најлон кафез и нормален рејтинг на дозвола. Тој е погоден за апликации кои поддржуваат умерени радијални оптоварувања и умерени до ниски оптоварувања. Ова лежиште има конкавни сферирани прстени за куќиште за да се компензираат статичните аголни погрешно поставени помеѓу вратилото и куќиштето во апликациите што се предмет на девијации на вратилото или грешки во монтирање. Бидејќи овој тип на лежиште има најниско оперативно триење на сите лежишта, тој работи ладно со голема брзина. Ова лежиште е изработено од низок легура, преку зацврстен хром челик за издржливост и отпорност на деформитет под тешки товари. Лежиштето има директно дополнување за вклопување на конвенционална цилиндрична вратило. Контактните пломби од двете страни на лежиштето чуваат загадувачи, како што се нечистотија и вар и држете во лубрикант, применети во производството што трае во текот на животот на лежиштето. Ова лежиште има кафез со предјасен тип, изработен од стаклени влакна, засилен полиамид 66, за да се спречи топките да доаѓаат во контакт едни со други за време на употреба, намалување на триење, вибрации и бучава. Овој вид кафез може да се користи на работни температури до 120 степени C (250 степени F). Лежиштето има нормална радијална ознака за внатрешен клиренс, што го прави погоден за апликации каде товарот и брзините не резултираат во термичка експанзија. Овој дозвола обезбедува географска ширина за само-реализација и ги компензира статичките и динамичните грешки во усогласувањето. Покрај тоа, ова лежиште се произведува на PN (нормални) толеранции во согласност со Deutsches Institut für Normung (DIN) 620-2 стандарди за обезбедување на квалитет. Ова само-усогласување на топката е за употреба во комерцијални и индустриски апликации, вклучувајќи опрема за обработка на филмови, канцелариска автоматизација, вертикална опрема за вртење и индустриски бројачи, меѓу другите.