Кабилок Течни Мерни Чаши Стаклени Епрувети Пластични Дипломирани Мерни Цилиндри Со Шестоаголна Основа Наука За Мерење Тест Чаши Лабораториски Цилиндри 250мл Стакл
  • Неодамнешно

Кабилок Течни Мерни Чаши Стаклени Епрувети Пластични Дипломирани Мерни Цилиндри Со Шестоаголна Основа Наука За Мерење Тест Чаши Лабораториски

DEN 102.56

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ИЗДРЖЛИВО, БЕСПЛАТНО УЧЕЊЕ НА ЕКРАНОТ : Учениците ќе се забавуваат со учење и мерење Идеален за употреба во образованието, хемијата, истражувањето и науката за животот : овие издржливи полипропиленски цилиндри се автоклавирани и способни да издржат силни киселини и бази. ЕДНОСТАВЕН ЗА УПОТРЕБА И РАЗБИРАЊЕ : цилиндрите имаат лесни изливи и наклонети шестоаголни основи за стабилност. Флексибилната пластика е речиси транспарентна. ОТКРИЈТЕ ЈА НАУКАТА : Истражете го фасцинантниот свет на науката. Овие цилиндри имаат големи лесни за читање означени дипломи. Широк раб и заострен излив за истурање за лесно полнење и истурање, дополнителната четка ни помага лесно да го исчистиме мерниот цилиндар. Најквалитетна лабораторија за стабилна топлинска киселина и боросиликат. Спакувани со густа пена за заштита на предметот вашето задоволство е секогаш наш врвен приоритет. Ако било какви прашања или добиени скршени предмети), ВЕ МОЛИМЕ контактирајте не слободно. Опис тркалезно стебло со Тешка должност, читливо со единечна метричка скала, јасна и точна калибрација, дипломирање со портокал со дипломирање На прстенот на главната точка - безбедно и отпорно на храна, стабилно боросиликатно стакло -, безбедносен раб на Машината за Миење Садови и заострен излив за истурање за лесно полнење и истурање, дополнителна четка ни помага лесно да го исчистиме мерниот цилиндар Карактеристики - Боја : како што е прикажано.