Завртка За Поставување квадратна Глава, Рамна Точка, 1/2-13 х 4 1/2, Стврднато Куќиште Од Легиран Челик, Црн Оксид, Груб Конец Со Целосен Конец, Завртки Со Квадратна Глава
  • Неодамнешно

Завртка За Поставување квадратна Глава, Рамна Точка, 1/2-13 х 4 1/2, Стврднато Куќиште Од Легиран Челик, Црн Оксид, Груб Конец Со Целосен Конец,

DEN 7135.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Нишка : Груб / Целосна Нишка / Случај Стврднат / Црн Оксид Дијаметар на конецот - Теренот : 1/2-13, Должина : 4 1/2 инчи. Црниот Оксид не е заштитна завршница и ќе ' рѓосува ако е изложен на влага. Материјалот од нерѓосувачки Челик се препорачува за средини со влага. Шестоаголен Штекер Со рамна Точка Завртките се завртки без глава што се навојуваат по целата должина. тие имаат внатрешен шестоаголен погон на едниот крај и рамна точка на другиот. Една од главните предности што ги имаат завртките за поставување рамна точка во однос на завртките за поставување точки за чаши е земјата рамното вратило има подобар контакт. Завртките за Поставување Рамна Точка се дизајнирани често ресетирање или преместување на тврди челични шахти и каде што е потребно минимално оштетување на шахтите.