Рачен Компас WJTMY, Алатки За Компас За Навигација На Отворено Со Висока Прецизност, За Пешачење Кампување Истражување На Активности На Отворено Издржливи
  • Неодамнешно

Рачен Компас WJTMY, Алатки За Компас За Навигација На Отворено Со Висока Прецизност, За Пешачење Кампување Истражување На Активности На Отворено

DEN 3.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Главни Функции : Основно позиционирање, мерење на азимут, агол на отклонување, лесно е да се читаат податоци во секое време во секое време одлично за кампување, пешачење, истражување и други активности на отворено. Димензии : 70х17х51мм, Тежина : 120гр. компасот е со средна големина и лесен за носење. Се препорачува да го ставите во џеб, ранец, така што вашата насока секогаш ќе биде точна. Применливи прилики и луѓе : овој компас е водоотпорен и отпорен на удари, погоден за возење, кампување, пешачење, авантура, така што овој компас е добра алатка за ранци, кампери, планинари, ловци, геолози да прават активности на отворено. Главни Функции : Основно позиционирање, мерење на азимут, агол на отклонување, лесно е да се читаат податоци во секое време во секое време.одлично за кампување, пешачење, истражување и други активности на отворено.Димензии : 70х17х51мм, Тежина : 120гр. компасот е со средна големина и лесен за носење. Се препорачува да го ставите во џеб, ранец, така што вашата насока секогаш ќе биде точна.Применливи прилики и луѓе : овој компас е водоотпорен и отпорен на удари, погоден за возење, кампување, пешачење, авантура, така што овој компас е добра алатка за ранци, кампери, планинари, ловци, геолози да прават активности на отворено.

7.5x5x2.1CM:
Display mode:
pointer style.
Functional use:
hiking/field/expedition/navigation.
quantity:
1
Notes:
1. Please allow 1-3 cm differs due to manual measurement.:
2.Children should use it in the company of their parents.:
3. Due to the different display and different light, the picture may not show the actual color of the item. :