Танис-МБ740284-Четка За Ленти, 5/16В, 84 Во Л, Трим 1 Инчи, ПК10
  • Неодамнешно

Танис-МБ740284-Четка За Ленти, 5/16В, 84 Во Л, Трим 1 Инчи, ПК10

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Антистатички најлонски ленти четки со цврста подлога дисипираат статички електричен полнеж создаден за време Антистатички најлонски ленти четки со цврста подлога дисипираат статички електричен полнеж создаден за време. Антистатички најлонски четки за ленти со цврста подлога го расфрлаат статичкиот електричен полнеж создаден за време на пренесувањето за да спречат полнење и оштетување на статички чувствителни предмети на транспортерот. Тие најчесто се користат за подготовка на плочки, отсекување на олово, чистење на рабните конектори и отстранување прашина, нечистотија и лемење од електронските компоненти. Најлонските влакна на четките обезбедуваат добра отпорност на абење и триење и се ефикасни кога се користат во влажни или наизменично топли средини. Познати и како четки за ленти со метална подлога, четките со ленти со цврста подлога содржат густо компресирани влакна кои се прицврстени во метален канал Во Форма На Буквата У со жица за задржување. Инсталирајте ја секоја четка во компатибилен држач за да помогнете да се зголеми контактот помеѓу четката и транспортерот кога четката е монтирана. Четките за ленти се монтираат по транспортери за насочување и одделување на предмети на транспортерот и чисти остатоци од пренесени предмети и подвижни ленти и делови. Тие се достапни со цврсти метални или флексибилни пластични подлоги и можат да се инсталираат во компатибилни држачи за четки за монтирање.