Атфоликс пластично стакло заштитен филм компатибилен со заштитник на стакло Panasonic HC-VXF11, 9H хибриден стаклен стаклен екран заштитник на пластика
  • Неодамнешно

Атфоликс пластично стакло заштитен филм компатибилен со заштитник на стакло Panasonic HC-VXF11, 9H хибриден стаклен стаклен екран заштитник

DEN 207.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Подобро од стаклото : За разлика од вистинското стакло или калено стакло, овој заштитник на пластиката FX-хибриден стаклен екран на пластика е нераскинлив и без сплитер-погоден за и компатибилен со Panasonic HC-VXF11 Максимална заштита од гребење (цврстина 9 H на притисок за пишување од 500g) - Овој пластично стакло заштитен филм се состои од исклучително тенок (приближно 0,2 мм) и отпорен материјал. Единствениот состав на стакло / пластичен материјал на пластичното стакло заштитен филм обезбедува најголема пропустливост на светлината и обложување на олеофобична анти-прсти. Дополнителен силен силиконски лепило слој - постојните гребнатини на дисплејот едноставно исчезнуваат. Додаток@Folix-Направено во Германија *** Лесно за инсталирање : Заштитник на стакло FX-хибрид-стакло има слична вкочанетост на онаа на вистинско стакло и може да се инсталира лесно и без меурчиња. Подобро од стаклото : За разлика од вистинското стакло или калено стакло, овој заштитник на пластиката FX-хибриден стаклен екран на пластика е нераскинлив и без сплитер-погоден за и компатибилен со Panasonic HC-VXF11. Максимална заштита од гребење (цврстина 9 H на притисок за пишување од 500g) - Овој пластично стакло заштитен филм се состои од исклучително тенок (приближно 0,2 мм) и отпорен материјал. Единствениот состав на стакло / пластичен материјал на пластичното стакло заштитен филм обезбедува најголема пропустливост на светлината и обложување на олеофобична анти-прсти. Дополнителен силен силиконски лепило слој - постојните гребнатини на дисплејот едноставно исчезнуваат. Додаток@Folix-Направено во Германија *** Лесно за инсталирање : Заштитник на стакло FX-хибрид-стакло има слична вкочанетост на онаа на вистинско стакло и може да се инсталира лесно и без меурчиња. FX-хибридно-стакло пластично стакло заштитен филм од Atfolix, ултра тенок и супер тврд, компатибилен со Panasonic HC-VXF11 The FX-хибридно-стакло стакло заштитник целосно го редефинира предметот на заштитата на екранот благодарение на уникатниот материјален состав : Развој на овој екстремно Тешко (цврстина на молив) и отпорно стакло / пластичен материјал овозможува да се произведат особено заштитници на тенок екран.