Teste RCD, MS5910 Мерач на дигитална отпорност RCD Тестер за отпорност на јамка, мултиметар LCD дисплеј, тестер за прекинувач за истекување
  • Неодамнешно

Teste RCD, MS5910 Мерач на дигитална отпорност RCD Тестер за отпорност на јамка, мултиметар LCD дисплеј, тестер за прекинувач за истекување

DEN 3.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

▲ тестер на RCD : Овој PM 5910 RCD тестер е професионален инструмент во тестер за истекување на електричните капацитети Може да ја измери струјата за патување, времето за патување, напонот на контакт, отпорноста на јамката, напонот на наизменична струја, фреквенцијата. ▲ Широко примена : Тестер за отпорност на мерачот е мал и лесен за носење. Применливо за продавницата, поштенската, железничката пруга, цимерот, хемикалијата, комуникациите, рударството и другите оддели за мерење на отпорноста на заземјувањето на разни уреди, како што е мерење на високиот напонски кула, мерење на заземјувањето на мрежата, мерење на гром. ▲ LCD дисплеј : Овој дигитален Megohmter има 6000-цифрен LCD дисплеј со позадинско осветлување, да ги олесни корисниците да ги прочитаат информациите на LCD.пресинот на копчето за задниот дел за да го вклучите или исклучите, а задното осветлување автоматски ќе се исклучи по 15-ти. ▲ Професионално производство : Тестер RCD ја носи најновата технологија во инструмент кој е компактен, цврст, траен, едноставен за употреба и удобен за носење. Сега е присутен како модерен, прецизен и лесен оперативен. Ви благодариме за стабилно домување, компактна внатрешна структура, RCD тестер нуди совршени карактеристики на отпорност на капки и супер долг животен век. Gantur Gantive Gantive : Нашиот бренд е поддржан од гаранција за производи и премиум после продажбата на услугите ги обезбедуваат нашите продавници.