Aexit 5pcs 72V осигурувачи 5A ресетибилни осигурувачи Радијален тип на олово Касети за кертриџ PPTC Polyswitch
  • Неодамнешно

Aexit 5pcs 72V осигурувачи 5A ресетибилни осигурувачи Радијален тип на олово Касети за кертриџ PPTC Polyswitch

DEN 3.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Име на производот : осигурувач за ресетирање на PPTC; Макс Напон : 72 V; Макс. : 25мм/ 1 "; пин дија . ПРОДАВНИЦИ : 10мм/ 0,4 "; вкупна големина : 38 x 25 x 1,7мм/ 1,5" x 1 "x 0. Надворешен материјал : Полимерна, јаглеродна црна, метална; боја : жолта, сребрен тон. Нето тежина : 10g; Содржина на пакет : 5 парчиња X PPTC осигурувач. Овие осигурувачи што се ресетираат се полимерни позитивни температурни коефициент на температура (PPTC) уред, кој се користи за да се помогне во заштитата од штетни пренапони и грешки во престигнување. Како и традиционалните осигурувачи, овие уреди го ограничуваат протокот на опасно висока струја за време на условите на дефект. Сепак, осигурувачот се ресетира откако ќе се расчисти дефектот и ќе се отстрани напојувањето на колото. PPTC работи како отпорник. За време на нормалните операции, тој има отпор од околу 0,07 ом што дозволува повеќе од доволно проток на струја низ.