Fafeicy Регулатор На Воздушен Притисок, Регулатор На Притисок На Влезот На Воздух Од Алуминиумска Легура, За Пневматска Алатка За Пиштол За Прскање, Опсег На Притисок ?
  • Неодамнешно

Fafeicy Регулатор На Воздушен Притисок, Регулатор На Притисок На Влезот На Воздух Од Алуминиумска Легура, За Пневматска Алатка

DEN 2.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Регулаторот На Воздушниот Притисок е лесен за инсталирање и одржување, практичен Со големина На Навој G1 / 4in, Регулаторот На Воздушниот Притисок може да се користи со пиштолот за прикажување, прилагодување и контрола на притисокот. Регулаторот На Воздушниот Притисок се користи за влезот на воздухот на пневматскиот пиштол за прскање, за следење на влезниот воздушен притисок во реално време за да се постигне најдобар ефект на прскање. Материјал : Алуминиумска Легура; Дијаметар На Бирање : Прибл. 4,2 см / 1,7 инчи; Опсег На Притисок : 0-10бар (0-150 ПСИ); Големина : Прибл. 5,5 х 4,2 х 5,5 см / 2,2 х 1,7 х 2,2 инчи. Регулаторот На Воздушниот Притисок има компактна структура и флексибилно прилагодување. Регулаторот На Воздушниот Притисок е лесен за инсталирање и одржување, практичен. Со големина На Навој G1 / 4in, Регулаторот На Воздушниот Притисок може да се користи со пиштолот за прикажување, прилагодување и контрола на притисокот. Регулаторот На Воздушниот Притисок се користи за влезот на воздухот на пневматскиот пиштол за прскање, за следење на влезниот воздушен притисок во реално време за да се постигне најдобар ефект на прскање.

Item Type:
Air Pressure Regulator
Material:
Aluminum Alloy
Interface Size:
G1/4in
Dial Diameter:
Approx. 4.2cm / 1.7in
Pressure Range:
0-10BAR (0-150 PSI)
Size:
Approx. 5.5 x 4.2 x 5.5cm / 2.2 x 1.7 x 2.2in
Package List:
1 x Air Pressure Regulator: