САРТОРИЈ ФТ-3-208-055 Квалитативна Филтер-Хартија, одделение 1290, 55 мм
  • Неодамнешно

САРТОРИЈ ФТ-3-208-055 Квалитативна Филтер-Хартија, одделение 1290, 55 мм

DEN 944.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Квалитативни филтер-хартии изработени од рафинирана пулпа и памучни облоги со повеќе од 95% содржина на алфа целулоза Содржината на пепел во овие филтер-хартии е < 0,1% и тие во суштина се користат за квалитативна анализа. Сарториус нуди две категории квалитативна филтер-хартија оние што се влажни зајакнати и оние што не се влажни зајакнати. Квалитативен ФП, одделение 1290, 55мм.