Дорман 611-161 Орев на тркала 9/16-18 Надворешна нишка-7/8 IN. Хекс, 1-1/8 во. Должина, 10 пакувања
  • Неодамнешно

Дорман 611-161 Орев на тркала 9/16-18 Надворешна нишка-7/8 IN. Хекс, 1-1/8 во. Должина, 10 пакувања

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Јаглероден челик - Материјалите ги исполнуваат стандардите за автомобилска индустрија SAE за јачина и издржливост Тестирана корозија - 72 -часовно тестирање на спреј за сол за да симулира три години отпорност на корозија. Тестирано затегнување-Оревците за затегнување се подложени на тестирање на индустриски стандардни докази за да се обезбеди сила. Доверлив квалитет - поддржан од тим на професионални инженери и специјалисти за контрола на квалитетот во Соединетите држави. Достапна поддршка - Секој дел од Дорман е поддржан од тимот за сертифициран тим за техничка поддршка на Дорман АСЕ. 10 навртки на тркала. 10 навртки на тркала. Овие навртки на тркалата се изработени од јаглероден челик и се тестираат на барани стандарди за автомобилска индустрија за да се обезбеди јачина, долговечност и безбедност. После 100+ години инженерство и производствено тркало, завртки, столпчиња и ореви, нашето растечко покритие одговара на 99% од домашните и 95% од увозните возила на патот денес.