Autofonder 4 пакет 1,5 x 15 'j Hook Ratchet Tie Down Down Down Stera 4 Pack 2 x 27' рамна кука со тешки ленти со тешки пречки, ленти за карго за подвижни уреди, опрема за тревници, мотоцикл во камион
  • Неодамнешно

Autofonder 4 пакет 1,5 x 15 'j Hook Ratchet Tie Down Down Down Stera 4 Pack 2 x 27' рамна кука со тешки ленти со тешки пречки, ленти за карго

DEN 948.80

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

- Стичајна употреба : Поместување на куќи со сите ваши светски поседи во вашите приколки со рамна рамка, земајќи го вашиот мотоцикл заедно со вас на семејно патување во кампување, врзување на земјоделски машини за да му помогнете на вашиот сосед да го работи својот имот, обезбедувајќи карго -палети и кутии за испораки ✔ Работно оптоварување и јачина на кршење : Премиум индустриско одделение материјал за да се задржи 27 стапки долги и 2 инчи широки ленти за раскинување и да се направи да има сила од 10,000lb пауза и ограничување на оптоварувањето на работата на 3,333lb. ✔ Лесно-за-употреба моќна рачка : Алуминиумската рачка е Rust и отпорен на корозија, Ratchet-от, обезбедувајќи брзо и мазно растоварање, а широката рачка го прави поудобно и лесен за употреба за да се постигне сигурна фиксација. ✔ Како да се користи : Отворете ја лентата со притискање на рачката на рачката и кревање на рачката. Лизгајте ја лабавата лента крај низ шипката на рачката и преклопете го. Вметнете ги фитинзите со двојно челик J во прицврстувачите на товарот. Повлечете ја лентата за отпадоци низ целиот пат и испумпајте ја лентата за да ја затегнете каишот колку што е можно повеќе. ✔safe and обезбедени : Со повеќе од 10 години искуство, успешно сме обезбедени разновидност на карго -врзани ленти за повеќето клиенти на ЕУ и САД. Сите ленти за ретче се обележани со нивното работно ограничување на оптоварувањето за да ги исполнат регулативите на ДОТ и препорачаната WSTDA. - Стичајна употреба : Поместување на куќи со сите ваши светски поседи во вашите приколки со рамна рамка, земајќи го вашиот мотоцикл заедно со вас на семејно патување во кампување, врзување на земјоделски машини за да му помогнете на вашиот сосед да го работи својот имот, обезбедувајќи карго -палети и кутии за испораки. - Стичајна употреба : Поместување на куќи со сите ваши светски поседи во вашите приколки со рамна рамка, земајќи го вашиот мотоцикл заедно со вас на семејно патување во кампување, врзување на земјоделски машини за да му помогнете на вашиот сосед да го работи својот имот, обезбедувајќи карго -палети и кутии за испораки.