Питер Џејкобсон Златна Маичка Голф-КОМПЈУТЕР
  • Неодамнешно

Питер Џејкобсон Златна Маичка Голф-КОМПЈУТЕР

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Врз основа на хит аркадна игра Питер Јакобсен Златна Маичка 3д голф Информации за производот Рангирани во првите 5 најиграни видео игри Со Репродукција и Репродукција На Метермагазини 19 последователни месеци (Од Мај 1996 година) и скоро две третини од Тоа Време Златната Маичка доминираше во пласманот #1 или #2. Голдентиевиот Голф е претставен Со Најиграната Видео Игра Од Својата Класа, Опис На Производот Заснован На хит аркадната игра Златна Маичка на Питер Јакобсен 3д голф. Информации за производот Рангирани во првите 5 најиграни видео игри Со Репродукција и Репродукција На Метермагазини 19 последователни месеци (Од Мај 1996 година) и скоро две третини од Тоа Време Златната Маичка доминираше во пласманот #1 или #2. Голдентиевиот Голф е претставен Со Најиграната Видео Игра Од Својата Класа, оп популарната аркадна игра со монети доаѓа на КОМПЈУТЕР. Можете да играте со други На Интернет, совпаѓајќи ги вашите вештини со оние со слични способности.изврши(функција (а) { а. на ("а : експандер : вклучи_дескрипција : вклучи : колапс", функција(податоци) { прозорец.скролувајте (0, податоци.офсет-100); }); }); Преглед Дека Голфот "Златна Маичка" На Питер Јакобсен е огромна аркада и хит во бар докажува една работа : пијаниците прилично простуваат за тоа што ќе платат 50 центи за играње. Рангирана како една од најиграните игри со монети за речиси две години трчање, конечно се проби до КОМПЈУТЕРОТ, само за да слета среде огромно и преполно поле на вкоренети франшизи за голф ЗА КОМПЈУТЕР. Неколку од предностите на оригиналот на монетата се преведени добро на КОМПЈУТЕРОТ, но едноставно нема доволно за да ја носите играта кога вашата конкуренција е Access, Пристап, Мајкрософт и Признание. Првиот впечаток На Златен Маичка Голф е на игра која се чувствува и игра прилично добро. Неговата главна привлечност е извонредна контролна имплементација. Како и најновите симс за голф, Голфот Златна Маичка нуди динамичен интерфејс за замавнување на глувчето, наречен Песна. Во верзијата за монети, ова е направено со топка. Овде, тоа е направено со туркање на глувчето со променливи брзини и агли за да се финесира топката соодветното растојание и насока. Воопшто не е понудена лента за напојување со три кликања или два клика, но Песната е толку добро направена што не ја пропуштате. Тоа е една од најдобрите лулашки на глувчето што сме ги виделе, што ви дава вистинско чувство за тоа како топката ќе лета. Со засилување на тешкотијата преку пет нивоа, контролата станува постепено попредизвикувачка, а точноста станува посуштинска. Физиката на топката и моделирањето на времето се тука во прилично поедноставени форми и не мора да ги убедуваат тврдокорните голфери. Оваа извонредна контрола е срцето на играта, но за жал малку друго за златна Маичка голф мерки нагоре, почнувајќи со визуелни. Курсевите се многу шарени, можеби малку премногу шарени. Резолуциите до 1024x768 се поддржани, а стапките на прецртување се многу брзи. Неколку камери можат да бидат на екранот без навистина да ги забават работите. Од маичката, сѐ изгледа прилично остро, но штом ќе излезете на патеката, сето тоа се распаѓа. Приближете се (како на растојание од 15 стапки) до секое парче сценографија и пикселизира како мајка.