Кунифу -живина од кујни, кујнски гаџети, кујнски ножици сите намени тешки, кујнски ножици, мијалник за миење садови, безбедни не'рѓосувачки ножици за готвење за пиле
  • Неодамнешно

Кунифу -живина од кујни, кујнски гаџети, кујнски ножици сите намени тешки, кујнски ножици, мијалник за миење садови, безбедни не'рѓосувачки

DEN 1.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Помошник во кујната - Како повеќенаменски ножици за кујна, со остри сечила, дизајниран е да ги намали сите видови на прехранбени материјали во кујната, вклучувајќи зеленчук, цвеќе, билки, пилешко, живина, риба, итн Сечилата се прават со 3мм јапонски нерѓосувачки челик, а тие имаат поголема ригидност од нормалниот челик. Две лопати целосно ангажирани со прецизно склопување, што го прави сечење многу помоќно и полесно. Долги лопати и безбедносно заклучување - Должината на ножевите за живина од живина од кунифу е 5,1 ", во споредба со општите лопати со 3,9". Секое сечење може да биде понатаму, полесно и поефикасно. Безбедносното заклучување ќе се погрижи острите лопати да останат прикриени кога не се користи, ја подобрува безбедноста и ги одржува и лопати остри. Лесно за отклучување пред употреба. Ултра квалитет со ергономски дизајн - Сечилата се заземјуваат со германска машина за мелење на ножици со висока технологија, што ја прави површината ултра мазна.