Магефеса® тава За Јаглерод-паела 9 во-23 см И 1 Порции, изработени во Јаглероден Челик, со дупчиња за поголема отпорност и леснотија, идеални за готвење на отворено, го
  • Неодамнешно

Магефеса® тава За Јаглерод-паела 9 во-23 см И 1 Порции, изработени во Јаглероден Челик, со дупчиња за поголема отпорност и леснотија,

DEN 2.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Материјали ОТПОРНИ на мравки : тавите за паела ОД ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК МАГЕФЕСА се изработени од јаглероден челик со врвен квалитет, овие тави за паела ја спроведуваат топлината брзо и рамномерно за да создадат совршена паела Со тенок и лесен материјал ја прави оваа тава за пржење паела издржлива и сигурна за употреба. ⫸ ТЕХНОЛОГИЈА ДИЗАЈН : Тавата За Паела ОД ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК МАГЕФЕСА има зачукувана технологија на дупчиња, што го прави дното на тавите за паела поригидно и издржливо на време, рамната Површина на дното ја прави компатибилна со сите горилници на пазарот. ⫸ ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ : по употреба, едноставно исчистете го парчето со сапун и вода, добро исушете ја тавата ЗА паела ОД ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК МАГЕФЕСА со мека крпа за да го одржите својот карактеристичен полиран изглед, а потоа истријте ја внатрешноста со малку растително масло за да спречите ' рѓосување. ⫸ ГОТВЕТЕ НАСЕКАДЕ : СО тавата за паела ОД ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК МАГЕФЕСА можете да ја направите вашата паела во пожари на дрва, шпорети на гас, витрокерамика и горилници за гас. Уживајте во вашите најдобри паели каде и кога сакате, со семејството или пријателите. Суштината на паелите е да се сретнат и да уживаат заедно. VAL ВАЛЕНСИЈАНСКА ТРАДИЦИЈА : тавите ЗА паела ОД ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК МАГЕФЕСА се автентични и увезени од Шпанија. Магефеса од 1948 година е една од главните брендови на прибор во Шпанија и европа, како лидер на пазарот во шпорети под притисок, тави, садови за готвење. Ние сме присутни во повеќе од 50 земји на пет континенти. Ние сме Еден Од Европските лидери во прибор, предмети за домаќинството и шпорети под притисок откако започнавме во 1948 година. Во Шпанија, ние сме водечки бренд на шпорет под притисок, симбол на висок квалитет, безбедност и иновации со генерации. Имаме комерцијално присуство во повеќе од 50 земји на пет континенти и станавме домаќинско име за потрошувачите на пазари како Сад, Мексико, Канада, Јапонија, Австралија, Европа и Јужна Америка. Како една од најголемите компании во предмети за домаќинството и мали апарати за домаќинство, внатре и надвор од нашите граници, свесни сме дека мора да ги насочиме нашите напори да ви го олесниме животот малку. Дали ја знаете разликата помеѓу брз и супер брз шпорет под притисок?. Било која од овие деноминации се користи за да се однесува на шпорет под притисок чиј принцип на работа е ист : одржувајте притисок над атмосферскиот притисок, што овозможува да се зголеми температурата на вриење на водата за да се скрати времето на готвење на храната. Може да се каже дека сите од нив се шпорети под притисок. Нормално, таканаречените шпорети со супер брз притисок имаат две нивоа на готвење врз основа на две нивоа на притисок што може да се разликуваат со помош на индикатор за притисок, можејќи да изберат поголем или помал притисок во готвењето.