Сет на SeaSD 15 парчиња, цвет врежана порцеланска сад за кафе, сет за дизајн на круна, сет на палата, палата чаша, забава за гроздобер чај
  • Неодамнешно

Сет на SeaSD 15 парчиња, цвет врежана порцеланска сад за кафе, сет за дизајн на круна, сет на палата, палата чаша, забава за гроздобер

DEN 1547.20

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Тенка, но елегантна, мазна површина го прави различен од обичниот порцелан Тоа е во согласност со националниот стандард на коските на Кина, пријателски расположен. Различни обрасци за да изберете, кралски и класични. Ако малку допрете го, можете да добиете многу звук. Зарем тоа не е уживање во уметноста?. Материјал : Коска Кина. Тенка, но елегантна, мазна површина го прави различен од обичниот порцелан. Тоа е во согласност со националниот стандард на коските на Кина, пријателски расположен. Различни обрасци за да изберете, кралски и класични. Ако малку допрете го, можете да добиете многу звук. Зарем тоа не е уживање во уметноста?. Материјал : Коска Кина. Карактеристики : Тенка, но елегантна, мазна површина го прави различно од обичниот порцелан. Тоа е во согласност со националниот стандард на коските, пријателски. Зарем тоа не е уживање во уметноста? Спецификација : Материјал : Коска Chinasurface Technology : Overglaze Package Содржина : 1 сет X чаша за кафе, топли совети : * може да постои мала маана во единечен производ бидејќи тие се производи за занаетчиство.

Material:
bone china
Surface technology:
overglaze
Package Content:
1 set x Coffee Cup,:
Warm tips:
* Slight flaw may exist in single product as they are handicraft products. Don't worry; it won't influence quality at all.:
* You'd better wash it by hand as it's quite delicate, NOT for microwave use:
* If received damage,please feel free to contact us:
Note:
Size manual measurement, the slightest error, for reference only
Coffee Mugs :