Womenените што можат да се користат затегнати капа за коса, подводна светска смешна ајкула, двојни слоеви водоотпорна капа за бања за туширање
  • Неодамнешно

Womenените што можат да се користат затегнати капа за коса, подводна светска смешна ајкула, двојни слоеви водоотпорна капа за бања за туширање

DEN 119.04

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Направено од 100% полиестер со еластичен опсег за истегнување и сместување на повеќето големини на главата и должина на косата Двојни слоеви, вклучително и надворешен слој на полиестер и внатрешен слој PEVA, ефикасно ја чуваат косата да не се навлажни. Еластичната лента е направена од трајна гума и одговара на повеќето големини на главата и најтела густа природна коса. Како и да е, имајте во предвид дека ако имате многу специфичен тип на коса, како што е дива виткана коса, ова капаче за туширање можеби не е совршено. Се препорачува да ја обезбедите косата на тилот на вратот пред да го користите капачето за туширање. Без разлика дали се бањате, чистат, готвите или фацијализираат, капачето за туширање ќе ја заштити вашата коса од влага и пареа што честопати предизвикува косата да стане замрзнато и непослушно. Нашите капачиња за туширање се главен дел за употреба и употреба на дома. Направено од 100% полиестер со еластичен опсег за истегнување и сместување на повеќето големини на главата и должина на косата. Двојни слоеви, вклучително и надворешен слој на полиестер и внатрешен слој PEVA, ефикасно ја чуваат косата да не се навлажни.