Зелен паракорд 550, падобрански кабел MIL-Spec 100ft, најлон јаже во опрема за опстанок и опрема, јаже со тешка должност за нараквица, поводници, ленти и кампување
  • Неодамнешно

Зелен паракорд 550, падобрански кабел MIL-Spec 100ft, најлон јаже во опрема за опстанок и опрема, јаже со тешка должност за нараквица, поводници,

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Тестиран квалитет : Нашиот 550 Paracord 100 стапки 100% најлон, е тестиран и квалификуван на минимална сила за кршење на 550 bs, со 7 внатрешни јадра на секои 3 жици и јадро за идентификација на производителот во боја Дизајн за сите ваши проекти за јаже : Паракорд јаже е идеално да се направат нараквици за паракорд за мажи, поводници за кучиња, тактички ножеви, ленти, ладни клучеви, јака за кучиња и оски за опстанок. Од суштинско значење за кампување : Одење на патување на терен или поставување шатор за преживување, овој падобран кабел 550 е суштински во вашиот комплет за опрема за кампување. Низата од кабел 550 е силна и отпорна на УВ, се чувствува олеснување да се направат тактички стапици во суровата околина. Мора да имате во комплетите за риболов и лов : Ако одите на риболов патување, овој парорен кабел е корисен во вашиот комплет за риболов за возрасни, парахордот исто така ќе ви биде корисен како јаже на отворено за вашето ловечко искуство, подгответе го во вашето Тактички комплет за прва помош. 100% гаранција за задоволство за нашиот кабел за опстанок : ќе го сакате нашиот тактички паракорд 100ft или можете да ги вратите парите. Тестиран квалитет : Нашиот 550 Paracord 100 стапки 100% најлон, е тестиран и квалификуван на минимална сила за кршење на 550 bs, со 7 внатрешни јадра на секои 3 жици и јадро за идентификација на производителот во боја. Дизајн за сите ваши проекти за јаже : Паракорд јаже е идеално да се направат нараквици за паракорд за мажи, поводници за кучиња, тактички ножеви, ленти, ладни клучеви, јака за кучиња и оски за опстанок.