Машка Екошада ЗА ЦРНИ РИБИ UPF 50+ Кошула Со Долги Ракави
  • Неодамнешно

Машка Екошада ЗА ЦРНИ РИБИ UPF 50+ Кошула Со Долги Ракави

DEN 640.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

92% Полиестер, 8% Спандекс Повлечете го затворањето. Машинско Перење. Рециклиран МАТЕРИЈАЛ : Долгиот Ракав ECOSHADE UPF е направен од 92% Рециклиран Полиестер/8% Спандекс за мека растеглива ткаенина така, ќе можете да бидете активни без ограничување. Достапно Во големини Мали-3 XL. ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ : оваа риболовна кошула ја штити вашата кожа од штетните сончеви зраци со 50+ UPF рејтинг за да спречите изгореници од сонце долги часови на сонце. ПЕРФОРМАНСИ : Се Одликува со опуштена, лесна 4-насочна конструкција на ткаенина за слобода на движење што овозможува кошулата удобно да се вклопи додека сте активни или седите. ФИТИЛ ЗА ВЛАГА : ткаенината промовира пренос на воздух и ја отстранува влагата за да ве одржува ладни и суви за целодневна удобност без да го нарушите вашиот риболов. ПОВЕЌЕНАМЕНСКА РИБОЛОВНА КОШУЛА : Погодна за вашиот стил на риболов за риболов на брег, крајбрежје, слатководни и морски води.