Corna Men's UPF 50+ Сонце за заштита на сонцето лесни кошули за риболов за мажи со долги ракави на отворено пешачење трчање
  • Неодамнешно

Corna Men's UPF 50+ Сонце за заштита на сонцето лесни кошули за риболов за мажи со долги ракави на отворено пешачење трчање

DEN 3.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

90% полиестер, 10% спандекс Затворање на патент. Само миење на рацете. Ткаенина : 90% полиестер 10% спандекс; Ултра-дишење и ткаенина со мек допир, апсорбирајте пот, брзо суво и ве одржуваат ладно и суво. Заштита на сонце : Оценката на ткаенината upf 50+ лесна худи ја штити вашата кожа од штетните зраци на UVA/UVB, ве одржува да се олади додека сте на отворено на директна сончева светлина, а со тоа да ја заштитите вашата кожа. Дизајн на дупки за дуксери и палецот : Јакната за мажи за мажи се одликува со дизајн на худи, спречувајќи ја формата на вратот/лицето Сончање на сонцето. Долг ракав со патеки за патеки покажува поголема модна смисла и ја прошируваат покриеноста на рацете за заштита на сонцето. Силно затворање на патент во центарот на предниот дел. 4 Комунални џебови за рака : Овој zip up dri одговара на мажите со долги ракави, мажите со кошула има 2 џебови со рака и 2 внатрешни длабоки џебови, тој обезбедува безбедно складирање за вашите најважни работи, како што се вашите телефони, клучеви, картички.