Адидас Машки Амортизирани Ниско Исечени Чорапи
  • Неодамнешно

Адидас Машки Амортизирани Ниско Исечени Чорапи

DEN 3.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

93% Полиестер, 3% Природна Латекс Гума, 2% Спандекс, 2% Најлон Повлечете го затворањето. Машинско Перење. Амортизирани во стапалото за удобност и издржливост. Компресијата на лакот обезбедува нога и нуди дополнителна поддршка. Предива што ја отстрануваат влагата ве одржуваат суви во секоја состојба. Овие чорапи со низок крој се изградени за перформанси, но доволно удобни и за секојдневна употреба. идеални за вежбање во теретана или кратко трчање, тие имаат амортизирана нога со вградена потпора на лакот и мека ткаенина што ја отстранува влагата.