Хук Машки Плима Точка Краток Ракав Кошула | Перформанси Копчето Надолу
  • Неодамнешно

Хук Машки Плима Точка Краток Ракав Кошула | Перформанси Копчето Надолу

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

100% Полиестер Хук : Обединување на риболовците преку инженерска, техничка опрема дизајнирана да ја поттикне вашата страст и потрага без разлика кога, каде или како рибите. Кошулата Со Кратки Ракави Huk Tide Поинт е копче спакувано со перформанси дизајнирано за лесно преминување од бродот во салата за одбори. Карактеристики лесна, ткаенина за брзо сушење, ласерски перфорирани пазуви и грб и вградено бришење за сонце од микрофибер. ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ : оваа риболовна кошула ја штити вашата кожа од штетните сончеви зраци - Хук ги додаде најнапредните материјали за блокирање на сонцето +30 upf во нивната облека за да ги блокира ИA и УВБ зраците. ТРАНСПОРТ НА ВЛАГА : одржувањето на суво е од клучно значење за загревање на квалитетот на ладна вода - Хидрофобна или "омраза кон вода" во влакната на оваа риболовна кошула, транспортирајте ја потта подалеку од кожата до надворешноста на кошулата каде што може ефикасно да испари. ИСТЕГНУВАЊЕ : Ткаенината ви дава флексибилност и истегнување што ви се потребни за удобност, додека ја одржувате формата и вклопувањето.