Keen Utility 6 Dover WP
  • Неодамнешно

Keen Utility 6 Dover WP

DEN 2353.12

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Собрани со гордост во Портланд, Орегон користејќи ги најдобрите материјали од целиот свет Лево и десно асиметрични, неметални прсти од јаглеродни влакна нудат ненаметливо вклопување и се 15% полесни од челикот. Немојте да ги потите тешките работи. Притиснете ги вашите граници со помош на Kine.dry, водоотпорна, мембрана за дишење што дозволува пареа без да дозволите вода. Нашиот интегриран систем за стабилност на потпетици создава посигурно вклопување за подобро да ве поврзе со вашиот терен. Направено во САД. Шахот мери приближно 6 "од лакот. Отворање на багажникот мери приближно 12" наоколу. Јаглеродни влакна пети : асиметрични, неметални јаглеродни влакна прсти се полесни од челик, потопло, удобно и обезбедуваат тешка заштита; Ги исполнува безбедносните стандарди на ASTM. Водоотпорна кожа : оригинална кожа конструкција со заинтересираност. Сува водоотпорна, мембрана за дишење; Clean Sport NXT технологија за заштита на природен мирис. Удобност од средна боја : Кин Луфцел со двојна густина ПУ Мидлот се инјектира со воздух за дополнителна удобност и леснотија; Отстранлив метатомски ПУ подножје; TPU Shank за дополнителна поддршка во средниот ред. Безбеден дизајн : Konnect Fit Системот за фаќање потпетици обезбедува заклучена вклопување; Петица од 90 степени за стабилност додека се искачуваат по скалите; Гума од нафта и отпорна на лизгање и отпорна на лизгање. Стандарди за безбедност : Мидиоле ги исполнува ASTM D471-06 903 стандарди за хемиски отпорност; Outsole ги исполнува ASTM F2913 SATRA и ASTM F1677-96 Марк II стандарди за тестирање на лизгање; Безбедносните пети ги исполнуваат стандардите ASTM F2412 и F2413 EH. Направено во САД. Шахот мери приближно 6 "од лакот. Отворање на багажникот мери приближно 12" наоколу. Јаглеродни влакна пети : асиметрични, неметални јаглеродни влакна прсти се полесни од челик, потопло, удобно и обезбедуваат тешка заштита; Ги исполнува безбедносните стандарди на ASTM. Водоотпорна кожа : оригинална кожа конструкција со заинтересираност. Сува водоотпорна, мембрана за дишење; Clean Sport NXT технологија за заштита на природен мирис. Удобност од средна боја : Кин Луфцел со двојна густина ПУ Мидлот се инјектира со воздух за дополнителна удобност и леснотија; Отстранлив метатомски ПУ подножје; TPU Shank за дополнителна поддршка во средниот ред. Безбеден дизајн : Konnect Fit Системот за фаќање потпетици обезбедува заклучена вклопување; Петица од 90 степени за стабилност додека се искачуваат по скалите; Гума од нафта и отпорна на лизгање и отпорна на лизгање. Стандарди за безбедност : Мидиоле ги исполнува ASTM D471-06 903 стандарди за хемиски отпорност; Outsole ги исполнува ASTM F2913 SATRA и ASTM F1677-96 Марк II стандарди за тестирање на лизгање; Безбедносните пети ги исполнуваат стандардите ASTM F2412 и F2413 EH. Ceen® Utility 6 "Dover WP Carbon-Toe Work Boot ви овозможува да застанете со часови, да се искачувате по скалите и да работите во непредвидливи работни околини, додека ве одржува стабилно, поддржано и заштитено целиот работен ден.