Хели-Хансен 34043 Машки Кс Руно Јакна
  • Неодамнешно

Хели-Хансен 34043 Машки Кс Руно Јакна

DEN 1071.36

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Полиестер, Руно Затворање на патент. Миење Раце Само. Масно лице полиестерско руно, 285 г/м2. Структурирано руно на задниот панел. Јкк предни и џебни патенти. Раглан ракав за слобода на движење. Голема распарчена морска графика одзади. Руно јакна инспирирана од трката за спортски изглед со дополнителна топлина. Од нашиот дом Во Норвешка, Хели Хансен прави опрема за професионално одделение за да им помогне на луѓето да останат и да се чувствуваат живи повеќе од 140 години. Се започна во 1877 година кога морскиот капетан Хели Јуел Хансен најде подобар начин да остане заштитен од суровите норвешки елементи. Набргу потоа, Капетанот Хансен И неговата сопруга Маргарет започнаа бизнис со производство на водоотпорни јакни од маслена кожа, панталони, соувестери и церади направени од груб лен натопен во ленено масло – и легендата е родена!. Хели хансен опрема ја носат и им веруваат професионалци на океаните, планините и работните места. Како бренд за Облека #1 за Скијачки Професионалци, ЌЕ најдете HH на повеќе од 200 ски-центри и водечки операции низ целиот свет, а го носат повеќе од 55.