Storelli Скокач Чорапи Од Floky, Биомеханички Чорапи За Кошарка И Одбојка, Подобрување На Перформансите, Заштита Од Повреди, Забрзување На Закрепнувањето
  • Неодамнешно

Storelli Скокач Чорапи Од Floky, Биомеханички Чорапи За Кошарка И Одбојка, Подобрување На Перформансите, Заштита Од Повреди, Забрзување

DEN 799.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ФИЛТЕР ПОМЕЃУ СТАПАЛОТО, ЧЕВЕЛОТ и ЗЕМЈАТА : чорапот за Скокач е обележан со заштита на структурата на спортистот Бидејќи е филтер помеѓу стапалото, чевелот и земјата, тој е опремен со карактеристики што го прават спортистот да ги подобри перформансите, како и да ги заштити од повреди на мускулната и преоптоварувачката природа. ЗБОРОТ ДО НАУКАТА : Биомеханичките дизајни ви овозможуваат да ги подобрите перформансите, да заштитите од повреди и да го забрзате закрепнувањето. СИСТЕМ ЗА АПЛИКАЦИЈА на ЛЕНТА : Делува како втора тетива, ги намалува вибрациите и ја зачувува ахиловата тетива од можни микротрауми и воспаленија. Неговата дебелина ја штити петицата при удар со земјата и ги стабилизира ахиловите тетиви и спречува воспаление и повреди. ВНЕСЕТЕ ГО ТЕРЕНОТ НАЈДОБРО : дизајнот што не се лизга е создаден од експерти за стабилизирање на стапалото во контакт со чевелот, правејќи ги движењата на спортистот постабилни и пофлуидни, обезбедувајќи превенција од повреди, стабилност и удобност на теренот како никогаш досега!. КОРИСТЕНИ ОД ВРВНИ ПРОФЕСИОНАЛНИ СПОРТИСТИ : Многу професионални спортисти ги користат нашите чорапи за да ги искористат принципите на применета биомеханика за да ги подобрат своите перформанси, да го забрзаат закрепнувањето и да спречат повреди.