НЕ Мама! Унисекс Маица / 90-тите Диносаурус Тв Почит Кошула
  • Неодамнешно

НЕ Мама! Унисекс Маица / 90-тите Диносаурус Тв Почит Кошула

DEN 319.20

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање на ставката Произведено ВО САД и Увезено. Повлечете го затворањето. Машинско Перење. МИЧИГЕН УМЕТНИЦИ И ПЕЧАТАЧИ овој дизајн беше нацртан и печатен на екран (свилен екран) со гордост од нашите квалификувани илустратори и печатачи Во Ен Арбор. Ако некогаш сте во областа, застанете на бесплатна турнеја и видете како ја правиме вашата облека!. УНИСЕКС ОДГОВАРА ГОЛЕМИНА ова е стандардна, унисекс одговара кошула. Повеќето луѓе носат иста големина во нашите кошули како и во сите нивни други, но може да одите за една големина поголема ако сте на оградата. Тоа е претходно намалено, но како и секој високо-памучен производ, сепак ќе се намали малку во миењето. Нашите моделски фотографии се вистинската работа - вистинската кошула на нашиот продавач, Богата. Тој е 6 '2", 200 килограми и носи голем. МАСТИЛА И ОПРЕМА СО ВРВЕН КВАЛИТЕТ користиме МАСТИЛА ЗА печатење НА ЕКРАН QCM, произведени во Пиневил, Северна Каролина. Ова се висококвалитетни мастила - живописни и издржливи и многу отпорни на пукнатини. Некои од нашите дизајни се намерно избледени или испукани (видете фотографии од производи), но нашите мастила секогаш "го прават она што им е кажано" од нашите печатачи. Ние користиме врвни машини за печатење и печки (за правилно лекување мастила) направени Од М&Р Во Розел, Илиноис. БЕЗБЕДНА ХЕМИЈА ККМ е еден од најпознатите напред-размислување мастило производители во индустријата, оди фталат-бесплатно во текот на десет години - начин понапред од кривата. Тие се исто така бесплатни И оценети како без канцерогени од државата Калифорнија. ИЗДРЖЛИВ 100% ПАМУК 100% памук во тешка категорија е отпорен на финтата, топол и издржлив. Произведено ВО САД и Увезено. Повлечете го затворањето. Машинско Перење. МИЧИГЕН УМЕТНИЦИ И ПЕЧАТАЧИ овој дизајн беше нацртан и печатен на екран (свилен екран) со гордост од нашите квалификувани илустратори и печатачи Во Ен Арбор. Ако некогаш сте во областа, застанете на бесплатна турнеја и видете како ја правиме вашата облека!. УНИСЕКС ОДГОВАРА ГОЛЕМИНА ова е стандардна, унисекс одговара кошула. Повеќето луѓе носат иста големина во нашите кошули како и во сите нивни други, но може да одите за една големина поголема ако сте на оградата. Тоа е претходно намалено, но како и секој високо-памучен производ, сепак ќе се намали малку во миењето. Нашите моделски фотографии се вистинската работа - вистинската кошула на нашиот продавач, Богата. Тој е 6 '2", 200 килограми и носи голем. МАСТИЛА И ОПРЕМА СО ВРВЕН КВАЛИТЕТ користиме МАСТИЛА ЗА печатење НА ЕКРАН QCM, произведени во Пиневил, Северна Каролина.