Metier Life Sun рефлектирачки моторцикл седиште на седиштето водоотпорна и заштита од отпорна на светлина | Отпорен на топлина штит за поладно седиште со мотор | Компакте?
  • Неодамнешно

Metier Life Sun рефлектирачки моторцикл седиште на седиштето водоотпорна и заштита од отпорна на светлина | Отпорен на топлина штит за поладно

DEN 319.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Враќајќи се - признаваме дека има големи проблеми со животната средина со кои се соочува нашата планета Нашата цел е да има што е можно подножје, и да ги искористиме нашите ресурси за да одиме напред. Затоа донираме дел од приходите од секоја продажба на Меѓународната фондација загрозени видови. Заедно, можеме да се бориме против истребување. Бидете подготвени - без оглед каде ве одведува вашето патување, бидете подготвени да возите удобно во секое време. Седиштата на мотоцикли можат да достигнат до 180º или повеќе кога ќе останат откриени на сонце. Искачувањето на топло седиште го прави вашето возење многу помалку удобно, да спречи топли места и уживајте во возењето, секој пат. Користејќи го нашиот капак на седиштето, откривме дека можеме да ја намалиме температурата на седиштето до 70 степени!. Адаптибилен дизајн - со ретки магнети на Земјата што треба да се прикачи на вашиот резервоар, и три еластици за да го обезбедите остатокот од капакот на седиштето околу вашиот велосипед, нашето покритие на седиштето беше дизајнирано да се вклопи во повеќето модели на мотоцикли. Прилогот трае помалку од 30 секунди, а штом ќе ја соберете еластиката на вашиот мотор, примената на капакот ќе потрае уште помалку време. Во зависност од вашиот стил на велосипед, еластиците се целосно прилагодливи за да обезбедат совршено вклопување. Квалитетна конструкција - Нашето покритие на седиштето е двојно зашиено околу рабовите, за дополнително засилување при истегнување на еластиката за да одговара на вашиот велосипед. Покрај тоа, ние ја поставивме внатрешноста на магнетите со чувство, за да спречиме каква било сурова врска со вашиот резервоар, како и какви било потенцијални гребнатини. Како ентузијасти со мотоцикли, знаеме колку е важно да се одржи вашата боја. Уживајте во возењето - секој страствен мотоциклист знае колку е непријатно жешкото седиште. За малку како 5 минути, вашето седиште може да впие топлина и сончева светлина што значително ќе ја подигне температурата на вашето седиште. Ова го прави непријатното возење сè додека седиштето не одговара на температурата на вашето тело. Со нашиот рефлектор за сонце, можете да уживате во возењето секој пат. Приложувањето на капакот трае само неколку секунди, и ќе обезбеди многу потребно олеснување на тие денови на топло возење. Враќајќи се - признаваме дека има големи проблеми со животната средина со кои се соочува нашата планета. Нашата цел е да има што е можно подножје, и да ги искористиме нашите ресурси за да одиме напред. Затоа донираме дел од приходите од секоја продажба на Меѓународната фондација загрозени видови. Заедно, можеме да се бориме против истребување. Бидете подготвени - без оглед каде ве одведува вашето патување, бидете подготвени да возите удобно во секое време. Седиштата на мотоцикли можат да достигнат до 180º или повеќе кога ќе останат откриени на сонце. Искачувањето на топло седиште го прави вашето возење многу помалку удобно, да спречи топли места и уживајте во возењето, секој пат. Користејќи го нашиот капак на седиштето, откривме дека можеме да ја намалиме температурата на седиштето до 70 степени!.