Продолжување И Сплитер На Кабелскиот Кабел За Напојување, НЕМА 5-15П ДО НЕМА 5-15Р х 2, 16 АГ, 13А, 125В
  • Неодамнешно

Продолжување И Сплитер На Кабелскиот Кабел За Напојување, НЕМА 5-15П ДО НЕМА 5-15Р х 2, 16 АГ, 13А, 125В

DEN 95.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Конектор 1 : НЕМА 5-15П Конектор 2 : НЕМА 5 - 15р х 2. Јакна Тип : SJT. Вкупна Должина : 14 Инчи. Должина На Ногата : 7 Инчи. Жица мерач : 16АВГ. Засилувач Рејтинг : 13А. Напон Рејтинг : 125 V. овој кабел за разделување на кабелот за напојување е наведен УЛ. РОХС И ДОСТИГНЕ усогласеност. Дебелиот кабел ОД 16 GW е целосно обликуван и издржлив. Создава дополнителен излез НЕМА5-15Р. Овој Кабел За Напојување Y-Сплитер е во состојба да ја прошири тековната врска за напојување и да подели еден штекер на два дела. Карактеристики еден нема 5-15п конектор на едниот крај и два НЕМА 5-15Р сад на другиот крај. Тоа е одлично решение за намалување на нередот за лесно приклучување на две електронски уреди како што се компјутери, монитори, скенери или други уреди со приклучок NEMA 5-15 P во еден штекер.