Еко пакет, пластична бесплатна шампон и балсам за патувања, сет, лимоноса и gillyflower, и нула отпад од природен дезодоранс сет со целосна и големина на патување, праски ?
  • Неодамнешно

Еко пакет, пластична бесплатна шампон и балсам за патувања, сет, лимоноса и gillyflower, и нула отпад од природен дезодоранс сет со целосна и

DEN 852.80

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Еко-пријателски пакет; Нулта отпад ослободен од алуминиум, сулфати, парабени, силиконски, палмино масло, фталати, триклосан, синтетички мирис, алкохол, соја Оваа 2 пакет вклучува вкупно 3,7 унци, еден стап со целосна големина за вашата бања и една големина на патување во движење 4+ месеци снабдувањето трае многу подолго од другите брендови на природен дезодоранс; Овој 2 пакет вклучува вкупно 3,7 унци, еден стап со целосна големина за вашата бања и една големина на патување за во движење. Pack & Leaf - Еко пријателски решенија за поригање на You & A поздрав проблем со земјата : Пластично од 8 милиони тони пластика завршуваат во океанот секоја година, влијаат на морскиот живот кои го јадат или се заплеткани во него. Решение : Нашиот дезодоранс влегува 100% компостибилни картонски цевки кои работат како Puph Pop, а нашите цврсти комплети за коса се 100% бесплатни од пластика, помагајќи му на вашето патување во бања со нула отпад. Проблем : Маслото од палмино масло е вообичаена состојка во шампоните и климатизерите и неговото производство предизвикува големи проблеми како што се уништување на шумите, деградација на живеалиштата, суровост на животните и злоупотреби на домородните права.000 орангутани починале поради уништување на шумите од палмово масло. Решение : Нашите производи се гордо без палмино масло и 1 американски долари од вашата набавка се донираат за спасување и рехабилитација на загрозени орангутани во Борнео. Чувствувајте се добро за да му помогнете на дивиот свет на нашата планета! Проблем : Како да го направам ова? Обидот за шампон шипки за прв пат или преминување на природен дезодоранс по употребата на антиперспиранти од алуминиум може да биде незгодно! Решение : Еко пакетот го вклучува вашиот водич за детоксикација и користење на природен дезодоранс и вашиот водич за користење и складирање на шипки за шампон и балсам, за да можете да се чувствувате сигурни за користење на цврсти шипки за коса и природен дезодоранс.