DKM сочна хемија Дамаск Роуз и кафе под крем за очи, 5 g, крем за очи богати со кофеин за темни кругови, фини линии и подуени под очите - Сертифициран органски ноќен крем
  • Неодамнешно

DKM сочна хемија Дамаск Роуз и кафе под крем за очи, 5 g, крем за очи богати со кофеин за темни кругови, фини линии и подуени под очите - Сертифициран

DEN 856.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Помага во намалувањето на темните кругови под окото и фините линии - збогатени со феноли од роза од Дамаск и кофеин од кафе, овој органски крем за очи помага во намалување на појавата на темни кругови и интензитет на фини линии со редовна употреба Свмитува уморни и подуени под очите - направени со негување растителни масла, овој крем за очи помага да се смири затегнати и уморни мускули на очите за да се ослободат под подпухналоста на очите. Клинички тестирани и докажани за резултати - Овој дамаск Роуз и кафе под крем за очи е клинички докажано дека го намалува интензитетот на брчките под очите за 19,1% и под подготовници за очи за 15,2% за 56 дена (според клиничкото испитување спроведено со 35 субјекти под дерматолошки надзор). Сертифициран органски - овој органски под крем за очи е сертифициран органски од ECOCERT (Франција) според стандардите на COSMOS. Погодно за - овој 100% природен крем за очи е погоден за сите типови на кожа кои се занимаваат со темни кругови и под подпухналост и фини линии. Помага во намалувањето на темните кругови под окото и фините линии - збогатени со феноли од роза од Дамаск и кофеин од кафе, овој органски крем за очи помага во намалување на појавата на темни кругови и интензитет на фини линии со редовна употреба. Свмитува уморни и подуени под очите - направени со негување растителни масла, овој крем за очи помага да се смири затегнати и уморни мускули на очите за да се ослободат под подпухналоста на очите.