Мраз Глобуси За Лицето, Мраз Глобуси, Лице Масажер, Лице Алатки, Лицето Мраз Глобуси, Ладење Глобуси, Глобуси За Лице Вратот &засилувач; Очи, Дневна Убавина, Затегнет?
  • Неодамнешно

Мраз Глобуси За Лицето, Мраз Глобуси, Лице Масажер, Лице Алатки, Лицето Мраз Глобуси, Ладење Глобуси, Глобуси За Лице Вратот &засилувач;

DEN 111.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

②ПРИДОБИВКИ ОД КОЖАТА на ЛИЦЕТО ① ① - Измазнете ги фините линии, брчките и го подобрува затегнувањето на кожата; ②- Намалете ги кесите за очи и очите подпухналост, промовирајќи ја циркулацијата на крвта; ② - Осветлете ги темните дамки, пигментацијата, затегнете ја пората и го осветлува тенот ●РУТИНА ЗА НЕГА НА КОЖА+ ЧЕКОР-Исчистете го лицето Со средство за чистење лице, така што ќе имате свежо платно; СТЕПСКИ - Нанесете го омиленото масло, хидратантна крема, крем или серум; ЧЕКОР ПОНАПРЕД - Нежно масирајте ги ледените глобуси преку лицето (околу 10 минути) за да дозволите лекот да навлезе подлабоко во вашата кожа за да може поефикасно да го апсорбира производот. ●За МАСАЖИТЕ ● Различните методи на масажа носат различни резултати за нега на кожата : ① - ПОРАКА за ПОДИГНУВАЊЕ : движењата нагоре работат 3-6 минути најдобро за ефект на кревање лице; ②- ЛИМФНА МАСАЖА : движењата надолу работат 3-6 минути во најдобар случај за да се намалат отоците на подпухналост; ② - можете исто така да се обидете : кружни движења, ротирачки зглобови напред-назад да се тркалаат, или затворање на очите и лизгање лево и десно.