Маска за прочистување На Глина Подарок Од Природата, Чувствителна Нега За Проблематична Кожа, Ефикасна Против Црни Точки, Погодна За Сите Типови Кожа
  • Неодамнешно

Маска за прочистување На Глина Подарок Од Природата, Чувствителна Нега За Проблематична Кожа, Ефикасна Против Црни Точки, Погодна

DEN 207.20

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Маската за лице од маслиново Глина длабоко ја чисти вашата кожа и ја утешува Благодарение на неговиот моментален ефект на ладење, помага во намалување на грубоста на вашата кожа и апсорпција на вишокот маснотии. Сите Природни Пелоидни Глинени Маски Богати Со Минерали и Елементи во Трагови - Затегнете Ја Кожата - Обезбедувајќи Млад И Динамичен Изгледупатства За Употреба : Нанесете како тенок слој на чиста кожа, со исклучок на пределот околу очите и усните, оставете ја да се исуши и исплакнете го лицето со топла вода. Може да се користи 1-2 пати неделно. Без Парабен, Без Олово, Без Суровост, Без Сулфат, Без Талк, Слободен Бхт. Редовната употреба на мрсна и комбинирана кожа ги обезбедува ветените придобивки од производот. Ако се користи редовно, помага да се намалат флеките, црните дамки и акните на кожата. Покрај тоа што обезбедува рамнотежа на маслото на вашата кожа, таа има природна содржина што можете да ја користите за затегнување на порите и чистење на кожата од мртва кожа.