Крема за смирување на бебето Калифорнија | Растително-базирани | Смирувачки крем за бебиња за сува, чувствителна кожа | Пријателски за алергија | 4 мл
  • Неодамнешно

Крема за смирување на бебето Калифорнија | Растително-базирани | Смирувачки крем за бебиња за сува, чувствителна кожа | Пријателски

DEN 430.40

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Безбедни состојки засновани на растенија : Нашиот смирувачки крем е направен со прочистена вода и содржи органски состојки Нема груби хемикалии. Може да се користи на лицето и телото. Свмитува сува, иритирана кожа : Направено за сите возрасти - вклучувајќи бебиња, деца и возрасни со чувствителна кожа. Нашиот смирувачки крем е не-мрсен и брзо се апсорбира. Прекрасен мирис на лаванда : Нема синтетички мириси - Калифорнискиот крем за смирување на бебето е миризлива со лесна, релаксирачка мешавина на француски лаванда и есенцијални масла од мудрец. Строго тестиран алергија : Нашиот смирувачки крем е ослободен од вообичаени алергени како глутен, соја, сусам, овес, млечни производи, кикиритки и ореви од дрвја (освен кокос). Нема ризик од вкрстено загадување со тие алергени. Доверба од 1995 година : Калифорнија Бебе го разви мајка пред повеќе од 27 години. Сите производи се мешаат и произведени во сопствениот производствен капацитет регистриран во Калифорнија, ФДА во Лос Анџелес. Калифорнија Бебе е гордо семејно и управувано. Безбедни состојки засновани на растенија : Нашиот смирувачки крем е направен со прочистена вода и содржи органски состојки. Нема груби хемикалии. Може да се користи на лицето и телото. Свмитува сува, иритирана кожа : Направено за сите возрасти - вклучувајќи бебиња, деца и возрасни со чувствителна кожа.