Преносна мини вода Flosser, безжична вода Flosser 4 режими на брзина Професионално средство за чистење на заби со 8 совети за замена, IPX7 водоотпорен електричен личен заболу
  • Неодамнешно

Преносна мини вода Flosser, безжична вода Flosser 4 режими на брзина Професионално средство за чистење на заби со 8 совети за замена,

DEN 1.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

1 * Вода Флоссер 6 * Стандардни млазници. 2 * Насловни млазници за спреј. 1 * Упатство за корисник. 1 * преносна торба. Транспарентен горно покритие / резервоар за вода. Пристаниште за полнење. Совети за млаз (стандарден совет, пародонтен врв, назален врв). Прекинувач на режим (нормален/мек/пулс за синус на забите за чистење на носот). Индикатор за режим/полнење. Цевка за влез во вода. Отшрафете и извлечете го резервоарот за вода ;. Отшрафете и извлечете го долниот капак;. Вметнете ја млазницата во приклучокот за млазницата ;. Пополнете го резервоарот со вода до Макс. Означете го и поврзете го со телото ;. Направете го млазниот поток под агол од 90 до вашата гума за џвакање ;. Вклучете го апаратот и изберете соодветни режими ;. Затворете ги усните за да избегнете прскање, но оставете вода да тече слободно од устата во мијалникот. За најдобар резултат, започнете во моларната област (задните заби) кои работат кон предните заби. Врвот на млазот по должината на џвакање и паузирајте кратко помеѓу забите;. Продолжете сè додека не се исчистат сите области околу и помеѓу забите; Кога ќе завршите, исклучете го апаратот. Празен резервоар за вода и исушете го пред да се складира. Долго притиснете го копчето „Вклучено/Исклучено“ за да ја прикажете преостанатата моќност. Автоматското исклучување на секои 3 минути не е вина, но вградената функција за автоматска заштита на системот. Да се ​​намали ризикот од изгореници, електричен шок, пожар, сериозна повреда или оштетување на проблемот;. Не го приклучувајте овој уред во напонски систем што е различен од напонскиот систем наведен на уредот или полначот ;. Не користете го овој производ ако има кабел за оштетување или приклучок, ако не работи правилно, ако е паднато во која било течност. Контактирајте го вашиот локален дистрибутер;. Не насочувајте вода под јазикот, во уво, нос или други деликатни области. Овој производ е способен за производство на притисоци што може да предизвикаат сериозни штети во овие области. Погледнете ги упатствата за операција за правилна употреба;. Користете го овој производ само како што е наведено во овие упатства се препорачува од вашиот стоматолошки професионалец ;. Пополнете го резервоарот со вода или други препорачани решенија препорачани решенија ;. Не испуштајте или вметнете странски предмет во кој било отвор на производот. Продолжете со полнење на единицата и кабелот подалеку од загреаните површини ;. Не работи таму каде што се користат спрејови од кислород или аеросол. Не користете миење на устата/плакнење што содржи јод, белило или масло од чајно дрво ;. Не користете додека носите орален накит. Отстрани пред употреба ;. Не користете ако имате отворена рана на вашиот јазик или во устата. Тесно ги поучувате луѓето (вклучително и децата) со намалени физички, сензорни или ментални способности или недостаток на искуство и знаење. Во врска со употребата на производот ;. Децата треба да бидат надгледувани за да се осигурат дека не играат со производот. 【Професионален вода за вода за заби】 2021 година најновиот професионален преносен дизајн безжичен дизајн, за полнење на вода, мини дизајн за патување насекаде. Пулсот со вода под висок притисок достигнува до 120 psi, притисокот е доволен за да ги исполни сите услови за чистење на забите додека ги заштитувате непцата од штета, може да отстрани до 99,9% од остатокот од храна скриен длабоко помеѓу забите, вклучително и околу загради и мостови. 【4 режими за работа со брзина и 2 различни совети за млаз】 Постојат 4 различни режими на работа во овој воден flosser : нормален, мек, пулс и синус режим, можете да го изберете режимот што ви одговара според вашите лични потреби. Предлог : Мекиот режим се препорачува за прва употреба. Вклучени вкупно 8 компјутери со две различни функции, исполнете ги вашите различни потреби за употреба и замена. 【2100 mah батерија што може да се надополнува】 Оваа вода што може да се надополнува со зголемен капацитет 2100 mah литиум батерија, ќе трае 20-30 дена употреба по целосна наполнета за 4-6 часа. Дојдете со USB -кабел и не вклучувајте адаптер, применлив за најразлични опрема за полнење, како адаптер, банка за напојување, лаптоп, полнач за автомобили, итн. 【IPX7 Водоотпорен】 Интелигентниот дизајн на оваа преносна вода Флосер спречува истекување и го дозволува стоматолошкиот Flosser да се користи безбедно во тушот, да ги заштити надворешноста и внатрешноста од оштетување во влажна околина.