Аквафреш екстремно чисто чисто белење на дејство на флуорид за заби за заштита на шуплината, пакет од 6 цевки 5,6 мл секоја од нив
  • Неодамнешно

Аквафреш екстремно чисто чисто белење на дејство на флуорид за заби за заштита на шуплината, пакет од 6 цевки 5,6 мл секоја од нив

DEN 255.68

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Содржи шест цевки од 5,6 мл на екстремно чисто чисто чисто чисто чисто белење Траен вкус на свеж нане. Екстремно чиста активна пена на Aquafresh достигнува тешко за да се достигнат места како што се помеѓу забите за да се отстранат плакетата и остатоците од храна и да се одржи добра орална хигиена. Исплакнете се, за свеж здив, побели заби и кристално чисто чувство на чисто. Ја зајакнува емајлот и се бори со шуплини. Екстремно чисто со микроактивно дејство на пенење + Белење Белење акција Заштита на шеќер киселина од експлозија на флуорид нане помага во обновување на природна белина Трикратна заштита здрави непцата силни заби свеж здив со двапати дневно четкање наспроти редовно заби за заби, екстремно чиста чиста белење на дејството за заби, создава микроактивни Пена која бара тешко да достигне места во устата и помага во борбата против лошиот здив. Исплаци јасно и внимателно ги полира забите, така што по само една цевка ќе останете со значително почисти, измазнети, побели заби. Земете чувство на чисто до крајност! Со заштита на шеќерна киселина обезбедена од флуорид, што ја зајакнува емајлот, создавајќи штит што ја штити површината на забот од напад на шеќер киселина. Микро активната пена влегува во тешко да достигне места во устата, помеѓу забите, па дури и задниот дел на вашиот јазик.