Торба за Душек со удобен бриз За Движење, Торба За Складирање Душеци, Целосна Големина Од 5 Мил [1-Пакет], Супер Дебела Тешка Работа, Заштита На Долгорочно Складирање ?
  • Неодамнешно

Торба за Душек со удобен бриз За Движење, Торба За Складирање Душеци, Целосна Големина Од 5 Мил [1-Пакет], Супер Дебела Тешка Работа, Заштита

DEN 0.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Го користев ова на мојот душек за движење и го затворив со селотејп Лизгајте го душекот преку бетон, извлечен со пикап при слаб дожд. Го чував мојот душек сув и чист. Многу задоволен! Убава густа пластика која беше доволно цврста за да се фати и повлече без страв дека ќе се искине!. Ми требаше целосно водоотпорен кревет за да го покријам горниот дел од душекот од мемориска пена и душекот, бидејќи не би можел да го чистам или мијам тој топер од пена секој ден. тоа е тешка пластична кеса и одговара на нашите потреби. Тие работеа добро за моите потреби за чување душек и пружина за кутии во мојата гаража додека не се во употреба. Имаше доволно материјал за преклопување на затворен и запечатување (со употреба на лента за пакување) сите домови или празнини. Добив овие вреќи за складирање душеци да ги користам во мојот р.за да го заштитам мојот душек од каква било мувла или влага во текот на зимската сезона. Ние сме сезонски кампери и штотуку затворивме се минатиот викенд околу 6 месеци. Бев загрижен дека влагата ќе влезе во душекот и ќе биде уништена. Со ова воопшто не треба да се грижам. Лесен за употреба и добро одговара на мојот подебел душек за кралица. Чанта за чување душеци кралица идеална за чување или транспорт на душеци, но корисна и за заштита на друг обемен мебел како двор, стол, тросед, љубовно седиште, дури И Новогодишни елки. Торба за душеци за отстранување може да се користи и за отстранување на стар душек. Пластичната кеса за складирање душеци беше доволно густа за да ја задржи влажноста, прашината и сите несакани бубачки од нив. Одлична опција за душеци со перница и преголеми. Користете лента за пакување од вашите подвижни материјали за да го запечатите крајот цврсто без празнини. Кралот душек торба беше совршен и не беше тешко да се користи. Преклопете го преку горниот дел и залепете го со малку лента за маскирање, а потоа две долги ленти за пакување. 4 Големини На Располагање : двојна големина (39 x 100 in) одговара Близнак И Близнак XL; Целосна големина (54 x 100 in) одговара На Целосна И Целосна XL; кралицата големина (60 x 104 инчи) одговара На Кралицата; кралот големина (94 x 96 инчи) одговара на кралот и калифорнија Кралот душек или други големи мебел и предмети за домаќинството. Екстра дебели кеси : Вклучува вреќи за душеци изработени од екстра тежок полиетиленски материјал од 5 мил, значително посилен од типичната торба за кревет за душеци. Високо отпорност на кинење и пункција против грубо ракување за време на процесот на движење на куќата. Одлично за движење, долгорочно складирање или отстранување, чувајте го вашиот душек, софа, пружина од кутија или друг обемен мебел во состојба како порано.