Keababies 3 -пакувања Органски бебешки вреќи за спиење и вреќи за спиење за бебиња 0-3/3-6 месеци -Новорова вреќа со свадбени -Ергономски бебешки шипки 0-3 месеци -Органско па
  • Неодамнешно

Keababies 3 -пакувања Органски бебешки вреќи за спиење и вреќи за спиење за бебиња 0-3/3-6 месеци -Новорова вреќа со свадбени -Ергономски

DEN 241.92

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ергономски за раст на новороденчиња - признат и сертифициран како хип -здрава производ од Меѓународниот институт за дисплазија на колкот (IHDI), Keababies го смируваат обвивката за бебиња за бебиња обезбедува ергономска поддршка за здрав развој на колкот на новороденчето, што е клучно за првите 6 месеци раст Регулирање на дишење и температура-Нашето затрупање на бебето за бебиња е направено со ултра-мек органски памук (сертифицирани со Cu 1042833), тоа е лесен и многу дише со својства што регулираат со температурата што го прави високо-омекнат новороденче вреќа за вреќи за сите сезони. Бебе безбедно за спиење - Нашето затрупање на бебето за бебе е овластено да биде безбедно за употреба како ќебе за бебиња. Ние користиме меки и издржливи куки и јамки, кои се многу функционални, но нежни на кожата на бебето. Ергономско, безбедно спиење - кебабиите ја смируваат вреќата за спиење е ергономски дизајнирана и развиена од консултант за спиење за деца, член на Меѓународно здружение на консултанти за спиење на деца (IACSC). Тестирано е на новороденчиња, новороденчиња и мали деца за најдоброто само-смирувачки носат ќебе, без да се загрозува нивната удобност и безбедност. Спијте подолго - вреќата за сон за спиење е дизајнирана со вистинска привлечност за да го охрабри вашето бебе да се само -намали, помагајќи му да спие подолго, па дури и преку ноќ. Совршена вреќа за спиење за бебиња за обука за спиење и транзиција за тревога за новороденчиња. Ергономски за раст на новороденчиња - признат и сертифициран како хип -здрава производ од Меѓународниот институт за дисплазија на колкот (IHDI), Keababies го смируваат обвивката за бебиња за бебиња обезбедува ергономска поддршка за здрав развој на колкот на новороденчето, што е клучно за првите 6 месеци раст. Регулирање на дишење и температура-Нашето затрупање на бебето за бебиња е направено со ултра-мек органски памук (сертифицирани со Cu 1042833), тоа е лесен и многу дише со својства што регулираат со температурата што го прави високо-омекнат новороденче вреќа за вреќи за сите сезони. Бебе безбедно за спиење - Нашето затрупање на бебето за бебе е овластено да биде безбедно за употреба како ќебе за бебиња. Ние користиме меки и издржливи куки и јамки, кои се многу функционални, но нежни на кожата на бебето. Ергономско, безбедно спиење - кебабиите ја смируваат вреќата за спиење е ергономски дизајнирана и развиена од консултант за спиење за деца, член на Меѓународно здружение на консултанти за спиење на деца (IACSC). Тестирано е на новороденчиња, новороденчиња и мали деца за најдоброто само-смирувачки носат ќебе, без да се загрозува нивната удобност и безбедност. Спијте подолго - вреќата за сон за спиење е дизајнирана со вистинска привлечност за да го охрабри вашето бебе да се само -намали, помагајќи му да спие подолго, па дури и преку ноќ. Совршена вреќа за спиење за бебиња за обука за спиење и транзиција за тревога за новороденчиња. Полки новородени суштински : сакани од паметни модерни родители кои имаат бебе е менувач на живот. Да станете родител може да биде еден од најпредизвикувачките периоди во вашиот живот, но во замена, тоа ве учи за значењето на безусловната убов.