12 парчиња Чипка Од Пеперутка, Двојни Слоеви Органза Пеперутка Чипка Ткаенина Везење Шиење ЧИПКА САМ Занает Пеперутка Декор Апликација Закрпи За Свадба Невеста Кос
  • Неодамнешно

12 парчиња Чипка Од Пеперутка, Двојни Слоеви Органза Пеперутка Чипка Ткаенина Везење Шиење ЧИПКА САМ Занает Пеперутка Декор Апликација

DEN 207.20

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Доволна Количина : Вклучувајќи 12 парчиња пеперутки органза, доволно количество и модни стилови можат да ги задоволат вашите повеќекратни потреби, можете да се користите или да ги споделите со вашите роднини, пријатели и семејство Материјал Со врвен Квалитет : 3д-двослојните украси за везење пеперутки се изработени од квалитетна органза, не се лесни за бледнеење, деформирање или оштетување. Чипката е Еколошка, лесна и може да се пере, издржлива за да ви служи долго време, може да работи добро дури и ако материјалот е влажен од вода. Двојни слоеви чипка пеперутка : овие чипка пеперутка трим се во исклучителен дизајн, пеперутките се двострани везови со убава текстура, елегантни и привлечни, погодни за различни прилики, како што се свадба, банкети и многу повеќе.Разубавете го вашиот живот. Исто така, може да бидат слатки подароци со љубов и грижа за вашата мајка, сопруга, пријатели или вашите сестри. Соодветна Големина : секоја декорација на бела пеперутка е прибл.37"(5см х 6 см), соодветна големина за задоволување на вашите декоративни потреби. Треба да користите иглички, шевови или лепак за да го поправите. Повеќе Апликации : Може да бидат закрпи или шармантни украси. Одлично за фустан За невести, Вечерен фустан, венчаница, облека За Танцување, невестинска глава, клип за коса, апликација за невестинска наметка, шиење на невестински појас, украсување ,правење лак за коса,разубавување картички,пакети,облека, налепници за фрижидер, брошеви, самостојни ленти за глава, подвезици,букети, украсување корпи за подароци, украсување Завеси, декорација на постелнина, акцентирање на домашен текстил и други занаети. Доволна Количина : Вклучувајќи 12 парчиња пеперутки органза, доволно количество и модни стилови можат да ги задоволат вашите повеќекратни потреби, можете да се користите или да ги споделите со вашите роднини, пријатели и семејство. Материјал Со врвен Квалитет : 3д-двослојните украси за везење пеперутки се изработени од квалитетна органза, не се лесни за бледнеење, деформирање или оштетување. Чипката е Еколошка, лесна и може да се пере, издржлива за да ви служи долго време, може да работи добро дури и ако материјалот е влажен од вода. Двојни слоеви чипка пеперутка : овие чипка пеперутка трим се во исклучителен дизајн, пеперутките се двострани везови со убава текстура, елегантни и привлечни, погодни за различни прилики, како што се свадба, банкети и многу повеќе.Разубавете го вашиот живот. Исто така, може да бидат слатки подароци со љубов и грижа за вашата мајка, сопруга, пријатели или вашите сестри. Соодветна Големина : секоја декорација на бела пеперутка е прибл.37"(5см х 6 см), соодветна големина за задоволување на вашите декоративни потреби. Треба да користите иглички, шевови или лепак за да го поправите. Повеќе Апликации : Може да бидат закрпи или шармантни украси. Одлично за фустан За невести, Вечерен фустан, венчаница, облека За Танцување, невестинска глава, клип за коса, апликација за невестинска наметка, шиење на невестински појас, украсување ,правење лак за коса,разубавување картички,пакети,облека, налепници за фрижидер, брошеви, самостојни ленти за глава, подвезици,букети, украсување корпи за подароци, украсување Завеси, декорација на постелнина, акцентирање на домашен текстил и други занаети.

Material:
Polyester
Color:
as picture shows
Size:
approx. 5 x 6 cm/ 1.97 x 2.37 inches
Package includes:
12pcs x Double Layers Organza Butterfly Appliques:
Note:
Please allow a little error(0.5-1cm)on the size due to manual measurement.:
The color might exist slightly difference due to different displays. Small items, please keep away from little kids.: