Преносот на топлина винил сјај ролна за маици 12 x5ft
  • Неодамнешно

Преносот на топлина винил сјај ролна за маици 12 x5ft

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Како да DIY?】 Можете да дизајнирате шема на винил за трансфер на топлина или да изберете омилена шема на Интернет 【Дали се грижите за квалитетот на пакетот HTV винил сјај за маици?】 arokimihtv винил сјај пакет е многу издржлив и супериорен. Нашиот HTV винил може да се мие повеќе пати. Забелешка : Почекајте 24 часа пред да се измие првиот пат. Кои се материјалите на овој производ?】 Ние сме опремени со 10 изобилни бои (Олдголд/Роузголд/Hot Pink/Purple/Deeppurple/White/Cafe/Brown/Deepblue/Deepblue) 10 Rolls 12''x5 'сјајни топлински трансфервинил и Мали капчиња, кои можат да ја задоволат вашата потреба за плевење со обрасци. 【Еко пријателски и безбеден】 Винил злато за пренос на топлина е направен од еколошки материјал кој е безопасен за кожата и совршен за облека и додатоци за деца и возрасни-како што се чевли од платно, маици, торби и така натаму. 【180 дена гаранција】 Ако не сте задоволни од нашиот пакет HTV винил сјај, ние ќе ви обезбедиме 6 месеци гаранција, вклучително и целосна наплата и размена на винил HTV. Како да се користи : . Креирај го вашиот дизајн 2. Исечете ја со сјајната страна свртена надолу и затемнетиот задниот дел на сјајот HTV винил пакет свртен нагоре 3. Излупете го вишокот на сјај винил, оставајќи го вашиот дизајн на листот за носач 4. Нанесете го дизајнот на вашиот Т Т. -Селе со топлински печат на 305-320 за 10-15 секунди, ако користите домашно железо, притиснете го со цврст притисок 5. Излупете го ладното на носачот, ако области на лифт за дизајн по примена, направете чекор 4 повторно.