Писма - Златно жолта скрипта 2 Буква Ц - железо на везена апликација
  • Неодамнешно

Писма - Златно жолта скрипта 2 Буква Ц - железо на везена апликација

DEN 47.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ironелезо на извезена апликација : буква „в“ во златно жолто везење Големината варира на буквите за скрипти во зависност од буквата. Големина : 2 1/4 "x 1 1/4". Апликациите за заптивка на топлина се лесни за поставување облека, торба за торби, поставете душеци, чаршафи, итн. Упатства за апликација; (1) Загрејте го железото до поставувањето „памук“. Не користете пареа за време на апликацијата. (2) Дизајн на позиција и покривање со тенка крпа за притискање. (3) Притиснете директно надолу со постојан притисок 25 секунди. Не пеглајте напред и назад. (4) Оставете темелно да се олади пред да користите. Топлина заптивка на памучни и памучни полиестерски ткаенини. Не се однесувајте на ткаенини од рајон, најлон или три ацетат. Овие дизајни се машини што се перат и се чистат. Препорачувам деликатен циклус на машина за перење и линија на линија. Упатствата ќе бидат испратени со набавка.