Расте Алхемичар Хидра - Враќање Крем За Чистење На Лицето. Нежно Миење Што Ја Хидрира И Чисти Кожата .
  • Неодамнешно

Расте Алхемичар Хидра - Враќање Крем За Чистење На Лицето. Нежно Миење Што Ја Хидрира И Чисти Кожата .

DEN 0.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

НЕЖНО ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕТО Мешајќи ароматични ботанички екстракти, ова средство за чистење лице е натопено Со Маслиново Лист, Екстракт Од Плантаго за нежно отстранување на нечистотиите без дехидрирање или соголување на неговите природно смирувачки својства. НАСОКИ ЗА УПОТРЕБА. Масирајте нежно на кожата на лицето наутро и навечер. Исплакнете со топла вода.Доволно нежен за нормална и сува кожа. НАДГРАДЕТЕ ЈА ВАШАТА РУТИНА. Препуштете се на вашите сетила со средства за чистење од бањата за рацете, лицето и телото. Натопени со миризливи мириси дизајнирани да го релаксираат вашиот ум и да ја смират вашата кожа, ќе најдете чист луксуз спакуван во килибарно шише. ЗДРАВЈЕТО Е УБАВИНА. Здравјето е за убавината, бидејќи убавината е за здравјето. Оптималното здравје на кожата не се постигнува само со локална нега на кожата, туку и со лекување на кожата одвнатре кон надвор. ГА ги спојува овие филозофии за да ја истакне вашата вистинска убавина. Она што започна како замисла на двајца браќа кои ги комбинираа своите уникатни страсти, Одгледуваниот Алхемичар беше создаден за да понуди напредни природни производи поддржани од научни истражувања и клинички резултати. 1-Екстрактот Од Маслиново лист, моќен антиоксиданс и тоник, помага да се забават видливите знаци на старосни линии додека се смируваат и хидрираат. 2-Витаминот Б го намали изгледот на големината на порите, адстрингентните екстракти од Равнец и цинкот во трагови помагаат во видливо тонирање и ја енергизираат кожата, давајќи природен сјај. 3-Полисакаридите и Фукоиданите од Црвените Алги обезбедуваат трајна хидратација и видливо го изедначуваат тонот на кожата.