Контрола На Маслото Во Прав Лице Мат Притиснато, Мат Мазна Поставка Во Прав Шминка, Водоотпорен Долготраен Завршен Прав, Беспрекорна Лесна Козметика За Лице
  • Неодамнешно

Контрола На Маслото Во Прав Лице Мат Притиснато, Мат Мазна Поставка Во Прав Шминка, Водоотпорен Долготраен Завршен Прав, Беспрекорна

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

МАСЛОТО И ПРАШОКОТ ЗА КОНТРОЛА на СЈАЈОТ го Сочинуваат вишокот масло и го намалуваат сјајот, ги минимизираат порите и фините линии Можете да размачкате сјај, да измешате за природна завршница или да изградите за повеќе покривање. Носете преку шминка или на гола, навлажнета кожа за кадифена мазна завршница. МАТ ПРИРОДЕН ИЗГЛЕД И ДОЛГО НОСЕЊЕОвој Прашок За Матирање е завршен прав кој обезбедува целодневна беспрекорна завршница со контрола на сјајот. Создава мат ефект и мазна прозрачна завршница. БЕСПРЕКОРНА ПОКРИЕНОСТ И ПОСТАВУВАЊЕ шминкаИзградете до целосна, беспрекорна покриеност со неколку удари, а потоа скријте ја во торбата за шминка за брзо допирање. Про-квалитетен, рафиниран пресуван прав за поставување шминка со мат финиш. Натопен со хранливи состојки, се носи удобно без чувство на сушење. ШМИНКА ЗА ЛИЦЕ БЕЗ СУРОВОСТоваа лесна пудра рамномерно се лизга за мазна, беспрекорна и мат завршница. УЛТРА МЕКА СВИЛЕНКАСТА ТЕКСТУРА користи ултра фина пудра што може да се користи за поставување шминка на лицето или телото. Свиленкаста мека текстура со мат финиш убаво стабилизира каква и да е шминка што се користи за поставување и завршување. Опис : применлив тип на кожа : општа Спецификација : нормална спецификација Боја : 01 Класична Слонова Коска 02 Природна Беж 03 Чиста Беж нето тежина : 8g големина На Производот : 7.

normal specification:
Color:
01 Classic Ivory:
02 Natural Beige:
03 Pure Beige:
Net weight:
8g
Product size:
7.8 * 7.8 * 1.4cm/3.07 * 3.07 * 0.55inch
Shelf life:
3 years
characteristic:
1. Durable waterproof:
2. Oil control, absorb excess grease and reduce gloss:
3. Matte , providing all-day matte:
4. Delicate and silky, use its soft and smooth texture to create a matte effect:
How to use:
1. Open the pressing block, turn over and open the pressing powder, and expose the sponge applicator.:
2. Gently pat the face to reduce gloss, evenly apply and naturally cover.:
Package includes:
1*Fine misty powder:
  :