ЖЕНГЈУУ Месинг Плоча Бакар Лист Фолија Месинг лист 5мм, 300мм€ 300мм Парчиња Врвен Квалитет H62 Месинг Лист Што Е Погоден За Заварување Месинг Плоча Бакарна Фолија Одбо
  • Неодамнешно

ЖЕНГЈУУ Месинг Плоча Бакар Лист Фолија Месинг лист 5мм, 300мм€ 300мм Парчиња Врвен Квалитет H62 Месинг Лист Што Е Погоден За Заварување Месинг

DEN 2.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Таа има добра обработка Повеќе Големина : прибл.300х300х2, 5мм, 300х300х3мм, 300х300х4мм, 300х300х5мм. Добри механички својства, термичка состојба пластика добро. Има силна отпорност на абење, висока јачина,. Добра обработка, лесно заварување,. Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка, може да издржи обработка на топол и ладен притисок.За убава топлинска спроводливост, електрична спроводливост,. Таа е погодна за заварување и браз. Сечење Со Професионална машина за сечење и безбедно користење. После тоа задолжително исплакнете и исушете така што без никакви водени дамки. Совршен за Голем Број Проекти Кои се Движат од Уметност,Занаети или Хоби До Индустриска И Научна Употреба Беспрекорен Бакарен Сјај, Спакуван И Цврсто Запечатен, Веднаш Подготвен за Употреба опис На Производот спецификација : Материјал : месинг лист големина : прибл.300х300х2, 5мм, 300х300х3мм,300х300х4мм, 300х300х5ммбојка : како што покажува сликата Добри механички својства, термичка состојба пластика доброто има силна отпорност на абење, висока јачина, цврстина, Добра обработка, лесно заварување, Погодно за производство на сите видови компоненти за длабок цртеж и сила на свиткување пакет вклучени : 1 х месинг лист различни спецификации се достапни за подобро исполнување вашите потреби.

Material:
Brass sheet
Size:
approx.300x300x2.5mm,300x300x3mm,300x300x4mm,300x300x5mm
Color:
as picture shows
Good mechanical properties, thermal state plastic good:
Has strong wear resistance, high strength,hardness,:
Good machinability, easy welding,:
Suitable for manufacture all kinds of deep drawing and bending force components:
Package included:
1 x Brass sheet:
A variety of specifications are available to better meet your needs.:
Applications:
DIY projects, hobbies, crafts, building decoration, industrial, conduction heat, and so on