Мссомм Алуминиумски Агол 25мм х 25мм х 1020мм Долг 3мм Дебел 10 парчиња, 10 Пакување 1 х 1 х 40.16 Должина 3/25 Дебелина 90 Степен Екструдиран Ал Агол Еднаква Нога
  • Неодамнешно

Мссомм Алуминиумски Агол 25мм х 25мм х 1020мм Долг 3мм Дебел 10 парчиња, 10 Пакување 1 х 1 х 40.16 Должина 3/25 Дебелина 90 Степен Екструдиран

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

10 парчиња 1" х 1"х 4016" Должина 3/25" дебелина алуминиумски агол, или 25мм х 25мм х 1020мм долга 3мм Дебелина. Материјалот е алуминиумска легура 6063, алуминиум 6061 и 6063 не се разликуваат значително. Сепак, алуминиумот 6063 има подобра отпорност на корозија што го прави совршен избор за проекти за истиснување. Дополнително, може да се формира во сложени форми кои не се временски услови лесно и имаат одлични завршетоци на површината во исто време. Ако ви требаат 6061, можете да ни дадете порака да го знаеме тоа. Мазен и убав изглед, со тешки перформанси, без свиткани, цврсти и прави, без гребнатини или гребнатини. Алуминиумскиот агол е лесен за сечење и обработен или заварен, широко користен за засилување, САМ кабинет/плоча, работилница, видови држачи за монтирање на панели и така натаму. Ние сме фабрички продавач, можеме да ги обезбедиме сите серии на алуминиумски агли, со која било должина ( најдолгата е 6 метри / 19,68 стапки); и можеме да направиме прилагодување, дупчење и свиткување, какви било посебни потреби, ве молиме испратете ни порака.