Гумен лист, силикон, ширина на гума 8 во, гума должина 3 стапки, гума дебелина 3/16 во, 50А, обична поддршка
  • Неодамнешно

Гумен лист, силикон, ширина на гума 8 во, гума должина 3 стапки, гума дебелина 3/16 во, 50А, обична поддршка

DEN 892.80

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Висок квалитет : Силиконска гума од комерцијална оценка е црвена/портокалова боја со мазна завршница Издржливост : Овој материјал ќе остане силен и издржлив на температурата на температурата од -60 ° F до 400 ° F. Повеќенаменски : Нашата силиконска гума има одлични својства за стареење на времето. Разновидни апликации : Нашите силиконски листови се специјално дизајнирани да имаат одличен отпор на екстремни високи и ниски температури, како и оксидација на високи нивоа на изложеност на озон. Идеално за употреба во О-прстени, радијатор и автомобилски црева за греење, компјутерски тастатури, контактни душеци и заптивки на прозорецот и вратите. Лесен за употреба : Овој материјал е лесен за употреба и пресечен доколку е потребно. Висок квалитет : Силиконска гума од комерцијална оценка е црвена/портокалова боја со мазна завршница. Издржливост : Овој материјал ќе остане силен и издржлив на температурата на температурата од -60 ° F до 400 ° F. Повеќенаменски : Нашата силиконска гума има одлични својства за стареење на времето.